Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Amelia Zochniak potwierdziła swoją bardzo dobrą formę; fot. mat UKS Czempion BełchatówAmelia Zochniak potwierdziła swoją bardzo dobrą formę; fot. mat UKS Czempion Bełchatów

 

Amelia Zochniak – sportowa stypendystka Miasta Bełchatowa oraz zawodniczka UKS Czempion – najszybszą młodziczką w historii Polski. Podczas zawodów w Łodzi uzyskała rekordowy wynik w biegu na 400ppł.


Ubiegłoroczna Mistrzyni Polski, rekordzistka kraju w sztafecie 4x200m oraz brązowa medalistka Mistrzostw Polski w biegu na dystansie 300ppł udowodniła, że jest w znakomitej formie. Amelia Zochniak, bo o niej mowa, podczas zawodów rozegranych podczas otwarcia stadionu Klubu Sportowego w Łodzi uzyskała najlepszy wynik w historii Polski młodziczek.


Miejska stypendystka, która na co dzień trenuje w UKS Czempion Bełchatów pod okiem trenera Dariusza Rybarczyka, bieg na dystansie 400ppł ukończyła z czasem 61,42s. Jednocześnie ustanowiła swoją nową życiówkę.


Udział w zawodach był próbą zakwalifikowania się do Letniego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy na dystansie olimpijskim. Na EYOF Banská Bystrica 2022 Polski Związek Lekkiej Atletyki (PZLA) powoła zawodników na podstawie rankingu europejskiego. We wspomnianym zestawieniu młoda bełchatowska lekkoatletka zajmuje obecnie czwarte miejsce wśród starszych rywalek. Ostateczny dzień podania składu do PKOL nie został jeszcze ustalony.


Warto nadmienić, że na tych samych zawodach z bardzo dobrej strony zaprezentowała się ubiegłoroczna Mistrzyni Polski juniorek młodszych Marysia Kołodziejczuk. Kolejna z miejskich stypendystek wywalczyła minimum A w biegu na dystansie 400ppł - 59,84 PB na seniorskie Mistrzostwa Polski w Suwałkach.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl