Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

domurad1Trener Żurawski liczy na sukces swojego podopiecznego, Jakuba Domurada; fot./Garda Bełchatów

 

Fantastyczna wiadomość dla fanów boksu. Bełchatowianin, Jakub Domurad, jedzie na Mistrzostwa Europy Juniorów w boksie olimpijskim, które w połowie listopada rozegrane zostaną w Czarnogórze. Zawodnik Gardy Bełchatów i ubiegłoroczny stypendysta miasta Bełchatowa, przygotowuje się już do startu na zgrupowaniu kadry narodowej we Władysławowie.

 

 

Za nieco ponad tydzień, 13 listopada, w Budvicach (Czarnogóra) wystartują Mistrzostwa Europy Juniorów w boksie olimpijskim. Na stronie Polskiego Związku Bokserskiego (http://mail.pzb.com.pl), zawody, w których walczyć będą bokserzy z roczników 2002 i 2003, są dla polskiego boksu niezwykle ważne. - Cieszymy się, że po długiej przerwie spowodowanej pandemią dojdzie do tak ważnych zawodów z udziałem naszych juniorów. To bardzo ważny start i pod kątem sezonu 2020, ale również ze względu na planowane na kwiecień przyszłego roku Mistrzostwa Świata Juniorów w Kielcach – mówi Krzysztof Miałki, główny trener reprezentacji pięściarzy.

 

Wśród najlepszych młodych zawodników ze Starego Kontynentu będzie także bełchatowianin – Jakub Domurad. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie osiemnastolatek zdobył tytuł Wicemistrza Polski juniorów w kategorii super ciężkiej powyżej 91 kg. Jak podkreśla Arkadiusz Żurawski, trener ubiegłorocznego stypendysty oraz laureata Nagrody Prezydenta Miasta Bełchatowa, sukces to efekt połączenia olbrzymiego talentu i ciężkiej pracy. - Kiedy po raz pierwszy Kuba przyszedł do mnie na trening trzy lata temu, szybko zorientowałem się, że może to być bardzo ciekawy zawodnik. Upór, determinacja i wola walki, a do tego fantastyczne warunki fizyczne. Po kilku miesiącach wiedziałem, że mam pod swoimi skrzydłami perspektywicznego boksera. Sukcesy nie przychodzą jednak same. Kuba pracuje na nie bardzo ciężko na każdym treningu – mówi Żurawski. - Pamiętajmy, że w kategorii superciężkiej boks wymaga o wiele więcej wysiłku, niż w niższych wagach. Kuba już jest bardzo dobry, a może być jeszcze lepszy. Trzeba tylko czasu, cierpliwości i ogromu pracy, a tej ostatniej akurat się nie boimy – dodaje z uśmiechem trener.

 

Na MEJ razem z Jakubem Domuradem pojadą także: Jakub Krzpiet (49 kg), Marcel Materla (56 kg), Beniamin Zarzeczny (60 kg), Oliwier Zamojski (64 kg), Mateusz Urban (69 kg), Sebastian Kusz (81 kg) i Jakub Straszewski (91 kg). Kadrowicze przebywają na zgrupowaniu w COS OPO Cetniewo we Władysławowie, gdzie do startów przygotowują się pod okiem trenerów Krzysztofa Miałkiego i trenerów współpracujących Dariusza Kochanowskiego, Cezarego Rzepnickiego i Norberta Kowalika. To czas ostatnich szlifów. Zawodnicy pracują głównie nad szybkością, do czego dochodzą sparingi zadaniowe i tarcza.

 

Biało-Czerwoni do Czarnogóry wylatują 11 listopada, a dwa dni później odbędzie się losowanie. Walki eliminacyjne toczyć się będą od 14 do 17 listopada, ćwierćfinały -18 listopada, a półfinały 20 i 21 listopada. Pojedynki finałowe zaplanowano na 22 listopada.

 

AP

 

Jakub Domurad do MEJ przygotowuje się w COS Cetniewo; fot. J. DomuradJakub Domurad do MEJ przygotowuje się w COS Cetniewo; fot. J. Domurad

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl