Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

Dekoracji najlepszych bełchatowskich łyżwiarzy dokonał wiceprezydent Łukasz PolitańskiDekoracji najlepszych bełchatowskich łyżwiarzy dokonał wiceprezydent Łukasz Politański 

 


Kilkudziesięciu uczniów z bełchatowskich podstawówek wystartowało w Międzyszkolnych Zawodach Łyżwiarskich. To już ósme takie rozgrywki współorganizowane przez bełchatowski MCS. Sportowych emocji nie brakowało. Najlepsi otrzymali medale i pamiątkowe dyplomy.

 

 

Na miejskiej ślizgawce spotkali się uczniowie SP nr 4, 8, 9 i NSP. Na starcie stanęło w sumie 61 amatorów jazdy na łyżwach. Po wspólnej rozgrzewce zawodnicy, startujący w czterech kategoriach wiekowych, rozpoczęli sportową rywalizację na lodzie. Tym razem musieli zmierzyć się w dwóch konkurencjach indywidualnych - slalomie oraz jeździe po kopercie. Dla najszybszych bełchatowskich łyżwiarzy przygotowano medale, a wręczył je wiceprezydent miasta Łukasz Politański. Zawodnicy otrzymali również pamiątkowe dyplomy.


- Cieszę się, że coraz więcej młodych ludzi korzysta z oferty miejskiego lodowiska. Przychodzą tu zarówno w ramach bezpłatnych lekcji WF-u, jak i popołudniami, w czasie wolnym. Bawią się i ćwiczą niełatwą sztukę jazdy na łyżwach, a efekty tego mogliśmy zobaczyć podczas turnieju. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratuluję – powiedział wiceprezydent Łukasz Politański.


Sportowej rywalizacji towarzyszyła oczywiście dobra zabawa. Nie mogło też zabraknąć kibiców. Miejsca za bandami zajęli rodzice, nauczyciele oraz dzieci i młodzież z bełchatowskich szkół podstawowych.

 

Międzyszkolny turniej jazdy na łyżwach na stałe wpisał się w harmonogram imprez organizowanych na miejskiej ślizgawce. To była już jego ósma edycja. – Zawody międzyszkolne cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci. One na ten turniej czekają od początku sezonu. Z zaangażowaniem trenują i przygotowują się do startu. Dodam, że niektórzy z uczniów swoją przygodę z łyżwami rozpoczęli dopiero kilka miesięcy temu, a już odnoszą sukcesy – mówi Janusz Sobierajski, instruktor bełchatowskich młodych łyżwiarzy.

 

Przypomnijmy, że na miejskim lodowisku regularnie odbywają się lekcje WF-u. Są one bezpłatne - finansuje je miasto. W ubiegłym sezonie z oferty tej skorzystało w sumie ponad 4 tys. uczniów, w tym ze ślizgawki skorzystało już prawie 2,5 tys. milusińskich, a to jeszcze nie koniec sezonu.

 

KZB


Fot. MCS

 

Międzyszkolne Zawody Łyżwiarskie na miejskim lodowisku odbyły się już po raz ósmyMiędzyszkolne Zawody Łyżwiarskie na miejskim lodowisku odbyły się już po raz ósmy

 

Miejski turniej łyżwiarski to nie tylko sportowa zabawa, ale też dobra zabawaMiejski turniej łyżwiarski to nie tylko sportowa rywalizacja, ale też dobra zabawa

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl