Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Foto: Miejskie Centrum SportuFoto: Miejskie Centrum Sportu

Przed planowanym terminem, zakończyły się prace związane z naprawą masztu oświetleniowego nr 2 na Stadionie Miejskim. Odszkodowanie, które od ubezpieczyciela uzyskało Miejskie Centrum Sportu, w całości pokryło koszty naprawy.

 

Maszty oświetleniowe na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej 3, już działają w komplecie. Przeprowadzono dokładne pomiary natężenia oświetlenia. Dzisiaj tj.03.11.2021 dokonano odbioru masztu nr 2. To kończy procedurę związaną z naprawą uszkodzonego na skutek pożaru urządzenia. Koszt całego zadania wyniósł 539 tysięcy złotych netto, a został on pokryty z otrzymanego od ubezpieczyciela odszkodowania. Ponadto prace zakończyły się znacznie wcześniej, niż wynikałoby to z umowy z wykonawcą.

 

– Cieszę się bardzo z zakończonego remontu. Wszystkie prace udało się przeprowadzić w znacznie krótszym terminie, co w sytuacji pandemicznych ograniczeń dotykających różne branże jest bardzo istotne — podkreśla Paweł Woźniak, Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

 

Stadion Miejski przy ul. Sportowej 3 w Bełchatowie znów może gościć na płycie głównej boiska grającą tutaj na co dzień drużynę drugoligowego GKS, a także kluby występujące na poziomie PKO Ekstraklasy, czy Fortuna 1. Ligi.

 

Prace naprawcze masztu oświetleniowego nr 2 trwały od 8 września tego roku. Firma najpierw przygotowała wymaganą dokumentację projektową. Następnie dostarczyła, zamontowała i uruchomiła 80 sztuk nowych opraw oświetlenia sportowego 2000W ze źródłem światła wraz z zabudową układów stabilizacyjno-zapłonowych oraz montażem nowych rozdzielnic i okablowania wewnątrz uszkodzonego masztu. Urządzenie wyposażone zostało w kable zasilające i sterownicze.

 

Obecnie wszystkie cztery maszty oświetleniowe na stadionie, spełniają wymogi zgodne z obowiązującymi zasadami Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN) oraz Union of European Football Associations (UEFA). Dotyczą one zarówno natężenia jak i równomierności oświetlenia.  

 

Przywrócenie systemu oświetlenia do pełnej sprawności umożliwia rozgrywanie na tym obiekcie meczów piłkarskich miejscowemu GKS-owi po zmroku przy oprawie oświetleniowej. Daje również możliwość, w dalszej perspektywie, wynajmowanie obiektu administrowanego przez Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie klubom występującym w PKO Ekstraklasie lub I Lidze, a borykającym się z problemami infrastrukturalnymi.

 

MCS/KR

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl