Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

bkl zochniak1 wwwAmelia Zochniak od kilku lat plasuje się w czołówce młodych polskich lekkoatletów; fot. UKS Czempion Bełchatów

 

Sportowa stypendystka miasta - Amelia Zochniak - po raz kolejny udowodniła, że na dystansie 300 mppł nie ma sobie równych. Podczas Finałów Ogólnopolskiej Lekkiej Atletyki dla Każdego ustanowiła rekord Polski i zdobyła złoto. Doskonałą formę potwierdziła również jej koleżanka z UKS Czempion, Małgorzata Domagała, która z zawodów przywiozła srebrny medal na 100m.


O tym, że sportowych talentów wśród bełchatowskiej młodzieży nie brakuje, nikogo nie trzeba przekonywać. Niemal z każdych zawodów, czy to na arenach lokalnych, wojewódzkich, krajowych, a nawet europejskich i światowych, przywożą tytuły mistrzowskie i cenne medale. Podobnie było także podczas zakończonych przed kilkoma dniami Finałami Ogólnopolskiej Lekkiej Atletyki dla Każdego, które rozegrane zostały w Sieradzu.


Województwo łódzkie miało silną reprezentację. Wśród zakwalifikowanych lekkoatletów znaleźli się także zawodnicy UKS Czempion Bełchatów. Najlepiej spisała się Amelia Zochniak – sportowa stypendystka Bełchatowa, która w niezwykle trudnej technicznej konkurencji, jaką bez wątpienia jest bieg na dystansie 300 mppł, złamała granicę 43 s i ustanowiła nowy rekord Polski na tym dystansie – 42,91 PB. Rezultat ten zagwarantował naszej lekkoatletce złoty medal. Warto w tym miejscu także podkreślić, że dzień przed zawodami Amelia otrzymała powołanie na Igrzyska Europejskie do lat 17.


Bardzo dobry start zanotowała także Małgorzata Domagała, która w biegu na dystansie 100m dwukrotnie poprawiała „życiówki” (el. 12,32 finał 12,26 ) i ostatecznie w biegu finałowym zajęła 2. miejsce.


Dobrze spisali się także pozostali początkujący Czempioni, o czym więcej można przeczytać facebookowym profilu Klubu.


Poniżej artykułu zamieszczamy film z finałowego biegu Amelii Zochniak. Wszystkim zawodnikom UKS Czempion gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych udanych startów.

 

AP

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl