Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

W Rzeszowie Jakub Bracki potwierdził, że jest najlepszym młodym trójskoczkiem w naszym kraju; fot. BKLW Rzeszowie Jakub Bracki potwierdził, że jest najlepszym młodym trójskoczkiem w naszym kraju; fot. BKL

 

Jakub Bracki – miejski stypendysta i zawodnik Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego – zdobył złoty medal podczas PZLA Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 w Rzeszowie. To kolejny już tytuł mistrzowski na koncie bełchatowianina. Gratulujemy.


Jakub Bracki udowodnił, że w trójskoku (kat. U20) nie ma sobie równych. W rozgrywanych 11-13 lutego halowych Mistrzostwach Polski skoczył 14,92 m, co zapewniło mu najwyższe miejsce na podium. Drugi w konkursie Jakub Róg osiągnął 14,43 m i zaledwie o centymetr pokonał Cezarego Wilka.

 

- Jakub w tym roku jako jedyny trójskoczek w Polsce w tej kategorii pokonał barierę 15 metrów (rekord życiowy 15,21 m). Być faworytem zawsze jest trudno. Duża presja otoczenia wynikająca z poprzednich tytułów mistrzowskich sprawiła, że ten konkurs z pespektywy mentalnej nie był dla Jakuba łatwy. Dlatego zasługuje on na ogromny podziw za to, że to udźwignął i pokazał nie tylko wysoką sportową klasę, ale i swoje fenomenalne przygotowanie psychiczne - komentuje trener Łukasz Mantyk. Przypomnijmy, że tegoroczne wyniki plasują młodego bełchatowskiego lekkoatletę na 11. miejscu w Europie i 15. na świecie.


Teraz przed miejskim stypendystą następne sportowe wyzwania. Za trzy tygodnie (5-6 marca) zmierzy się z najlepszymi seniorami w naszym kraju na Mistrzostwach Polski w Toruniu. Trzymamy kciuki za kolejne udane starty Jakuba.

 

AP

 

O doskonałą formę Jakuba Brackiego dba jego trener - Łukasz Mantyk; fot. BKLO doskonałą formę Jakuba Brackiego dba jego trener - Łukasz Mantyk; fot. BKL

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl