Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Wśród stypendystów są m.in. lekkoatleci, pływacy, tenisiści Wśród stypendystów są m.in. lekkoatleci, pływacy, tenisiści

 

Dwudziestu ośmiu sportowców otrzyma miejskie stypendia. Wśród nagrodzonych m.in. są wicemistrzowie Europy, a także mistrzowie Polski w biegach, trójboju siłowym, kickboxingu czy curlingu. Do wyróżnionych łącznie powędruje prawie 105 tys. zł.

 

 

Najwięcej – bo dwanaście sportowych stypendiów – otrzymali lekkoatleci. Wyróżnieni zostali wielokrotni medaliści: Michał Stawicki, Mateusz Górny, Jakub Bracki, Adam Patrzyk, Filip Chrosta, a także Amelia Zochniak, Maja Matyśkiewicz i Natalia Wójcik. W gronie docenionych przez miasto lekkoatletów znaleźli się również: Maria Kołodziejczuk, Sylwia Hałaczkiewicz, Mateusz Szaniec i Mateusz Markowiak.

 

Za znakomite wyniki w trójboju siłowym prezydent Mariola Czechowska wyróżniła trzy osoby: Daniela Wasilewskiego, Idę Lis i Anielę Lis. Stypendium sportowe przyznano również trenującemu zapasy Filipowi Kazimierczakowi, boksującemu w wadze ciężkiej Jakubowi Domuradowi i kickbokserowi Oliwierowi Jarzeckiemu. Miasto doceniło również Piotra Niźnika, który znany jest ze wspinaczki sportowej, tenisistę  Krzysztofa Brezynę oraz Karolinę Skurnicę, Alicję Jaros, Martynę Szymanowską, Kacpra Dyderskiego i Julię Dyderską trenujących curling. Miejskie stypendia sportowe otrzymali też przedstawiciele rugby: Kinga Moskot i Wiktoria Grzelak, a także pływak Przemysław Gawrysiak.

 

- Gratuluję wszystkim wyróżnionym sportowcom. To stypendium naprawdę się Wam należy. Wiem bowiem ile Was kosztują sukcesy, jakie osiągacie. To mnóstwo wyrzeczeń, a także niezliczone godziny spędzone na treningach, które godzicie z codzienną nauką i obowiązkami. Jesteście naszą dumą i dowodem na to, że talent w połączeniu z ciężką pracą, cierpliwością i wytrwałością przynoszą wiele znaczących sukcesów. Z serca gratuluję Wam zarówno talentu, jak i godnej podziwu konsekwencji w dążeniu do celu – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. – To właśnie dzięki Wam o Bełchatowie głośno jest na sportowych arenach w Polsce i Europie. To najlepsza i najpiękniejsza promocja naszego miasta, za co serdecznie Wam dziękuję – dodaje prezydent Mariola Czechowska.

 

Wnioski, jakie wpłynęły do miasta od sportowców, zweryfikowała i oceniła komisja stypendialna, która wyłoniła listę wyróżnionych. Decyzje stypendialne trafią do nich lada moment, zaś na ich konta pieniężne gratyfikacje. Stypendia przyznane zostały na cały 2021 rok i w zależności od osiągniętych wyników wahają się od 300 do 400 zł miesięcznie.  

 

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl