Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Zawodnicy BKL-u pokazali wysoką sportową klasę i formę; fot. Bełchatowski Klub LekkoatletycznyZawodnicy BKL-u pokazali wysoką sportową klasę i formę; fot. Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny

 

Dobre wieści dla fanów lekkiej atletyki. Na Mistrzostwach Województwa młodzi zawodnicy Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego pokazali się ze znakomitej strony. Ze Spały przywieźli srebro i brąz.


Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny po raz kolejny udowodnił, że jest kuźnią sportowych talentów. Podopieczni trenera Łukasza Mantyka zaliczyli kolejne udane występy – tym razem podczas halowych Mistrzostw Województwa U16 w Spale.


Na zawodach rewelacyjnie spisała się miejska stypendystka, Alicja Morawiec, która w eliminacjach w biegu na 60m uzyskała najlepszy wynik w Polsce w swoim roczniku - 8,07s. W finale ostatecznie uplasowała się na drugim miejscu. Srebro zagwarantowała sobie czasem 8,17s. Wspomnijmy również, że Alicja dorzuciła także 5 miejsce w skoku w dal z wynikiem 4,49m.


W mityngu ogólnopolskim wystartowali również juniorzy. Kolejny z miejskich stypendystów, Dawid Tatara, fantastycznie pobiegł w eliminacjach na 60m. Linię mety przekroczył po 6,89s, uzyskując 3 czas w Polsce w kategorii U20.


Młodsze koleżanki i koledzy również sprawdzali swoje możliwości i uzyskiwali świetne wyniki Wśród młodszych lekkoatletów najlepiej spisał się Jakub Frysz, który z czasem 8,61s w finale zajął 3 miejsce.


Więcej o wynikach zawodników BKL-u na zawodach w Spale można przeczytać na facebookowym profilu klubu. Wszystkim sportowcom gratulujemy wspaniałych startów i nowych życiówek.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl