Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Nagrody Prezydenta Miasta Bełchatowa w tym roku otrzymały 34 osoby związane z bełchatowskim sportemPrezydent Miasta Bełchatowa przyznał nagrody 34 osobom związanym z bełchatowskim sportem

 

Dwudziestu ośmiu sportowców oraz sześciu trenerów otrzymało Nagrody Prezydenta Bełchatowa. Wśród wyróżnionych są m.in. medaliści mistrzostw świata, Europy i Polski, a także zwycięzcy wojewódzkich i lokalnych turniejów.Nagrodę Prezydenta Miasta Bełchatowa za wybitne osiągnięcia sportowe w tym roku przyznano 34 osobom związanym z bełchatowskim sportem. Jak co roku docenieni zostali zarówno zawodnicy, jak i trenerzy. Wyróżnienia wręczono podczas uroczystości w środę, 24 listopada. Uroczystość była doskonałą okazją do tego, by podziękować wszystkim osobom działającym na rzecz sportu i jego rozwoju w naszym mieście.

 

Jak podkreśla prezydent Mariola Czechowska, to właśnie dzięki nim, ich ciężkiej pracy, a w konsekwencji odnoszonym sukcesom, Bełchatów coraz częściej jest na ustach sportowego świata. – Wszystkim Państwu z serca gratuluję osiągniętych sukcesów, a trenerom pracy, która do tych sukcesów doprowadziła. Jest to niezwykła promocja miasta i fakt, że nasze miasto jest znane i zauważalne na arenie krajowej i międzynarodowej. Jeszcze raz bardzo Wam za to dziękuję. Życzę kolejnych udanych startów na sportowych arenach — dodaje prezydent Czechowska.


Największą grupę wśród wyróżnionych zawodników stanowią lekkoatleci. W sumie prezydent doceniła osiągnięcia dwunastu osób: Joanny Mazur, Mai Matyśkiewicz, Marii Kołodziejczuk, Agnieszki Olczyk, Sylwii Hałaczkiewicz, Amelii Zochniak, Anny Olczyk, Małgorzaty Domagały, Julii Jończyk, Filipa Chrosty, Natalii Wójcik, Oskara Łuckiego, Mateusza Górnego oraz Jakuba Brackiego.


Tegoroczne nagrody przyznano także reprezentantom innych dyscyplin sportowych. Nagrody powędrowały do: Jakuba Domurada (boks olimpijski); Marty Dudek i Krzysztofa Brezyny (tenis ziemny); Kacpra Gajdy, Sergiusza Kalwinka, Michała Karkusa (rugby); Jakuba Wojtyczki, Kai Cyzman i Anieli Lewandowskiej (taekwondo); Piotra Niźnika (wspinaczka sportowa); Oliwiera Jarzeckiego (kickboxing); Daniela Wasilewskiego (trójbój siłowy); Julii Wengrzyńskiej (wakeboard) oraz Weroniki Bukały (szachy).


Podobnie, jak w latach poprzednich, prezydent przyznała także nagrody dla trenerów. To bowiem dzięki ich pracy i cennym wskazówkom, młodzi bełchatowscy sportowcy mogą pochwalić się znaczącymi sukcesami. Za wybitne osiągnięcia trenerskie wyróżnieni zostali: Michał Stawicki (lekkoatletyka), Piotr Dudek (tenis ziemny), Michał Benben (kickboxing), Łukasz Mantyk (lekkoatletyka) i Arkadiusz Żurawski (boks olimpijski). Dodatkowo doceniona została również praca Adriana Teodorczyka na rzecz upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży.

 

>>> Zobacz fotogalerię: Nagrody sportowe 2021


Wyróżnieni odebrali także nagrody finansowe, których wysokość wahała się od 200 zł do 2 tys. zł brutto – w zależności od osiągnięć. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na sportowych arenach.


AP

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl