Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Medale młodym olimpijczykom wręczył wiceprezydent Łukasz PolitańskiMedale młodym olimpijczykom wręczył wiceprezydent Łukasz Politański

 

Kilka zręcznościowych konkurencji, olimpijski znicz i głośny doping – tak wyglądały XXVIII Wiosenne Igrzyska Przedszkolaków. W hali Energia rywalizowało ponad 120 maluchów z miejskich przedszkoli, a do walki zagrzewało ich kilkuset wiernych kibiców.

 


Za nami XXVIII Wiosenne Igrzyska Przedszkolaków, których gospodarzem było Integracyjne Przedszkole Samorządowe nr 3. Jak na prawdziwą olimpiadę przystało, była flaga, zapalono znicz, a drużyny wszystkich dziewięciu miejskich przedszkoli wprowadzili znani bełchatowscy sportowcy. Imprezę uroczyście otworzył wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański. – Życzę wszystkim udanej zabawy, pięknej rywalizacji oraz wspaniałych wyników. Igrzyska uważam za otwarte – powiedział wiceprezydent.


- Cieszę się, że po dwóch latach przerwy spowodowanej epidemią koronawirusa możemy ponownie spotykać się i wspólnie świętować. Bo igrzyska są wielkim sportowym świętem, zarówno dla przedszkolaków, jak i dla nas, kibiców. Dzieci wspaniale rywalizują, ale przede wszystkim doskonale się przy tym bawią – mówi wiceprezydent Politański. – Wszystkim przedszkolakom życzę, aby ta zabawa nie kończyła wraz z końcem igrzysk. Mam nadzieję, że będą chciały dalej uprawiać sport i aktywnie spędzać czas – dodaje wiceprezydent.


W konkurencjach zmierzyły się pięcio- i sześciolatki ze wszystkich dziewięciu miejskich przedszkoli. Na 14-osobowe drużyny czekało kilka zręcznościowych konkurencji. Młodsi zawodnicy zmierzyli się w kolorowych krążkach, bystrym oku, kangurkach i ekologicznych zakupach. Starsi natomiast próbowali swoich sił w zabawie z kamyka na kamyk, sprawnych rączkach, slalomie z teczką oraz na kładce.

 

Co ważne, w igrzyskach zwyciężyli wszyscy zawodnicy, a do poszczególnych przedszkoli powędrowały nagrody za wybitne osiągnięcia w kilku kategoriach:

  • Przedszkole nr 1 - za szybkość,
  • Przedszkole nr 2 – za wytrwałość,
  • Przedszkole nr 3 – za skoczność
  • Przedszkole nr 4 – za uczciwość,
  • Przedszkole nr 5 – za zwinność,
  • Przedszkole nr 6 – za zręczność,
  • Przedszkole nr 7 – za dokładność,
  • Przedszkole nr 8 – za bystrość,
  • Przedszkole nr 9 – za spryt.


Integracja, ruch i zabawa – te trzy elementy, jako najważniejsze w igrzyskach przedszkolaków wymienia z kolei obecny na zawodach Tomasz Trzaskacz, Dyrektor delegatury łódzkiego Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim. – Jestem przekonany, że dzieci, które startują w tego typu zawodach złapią sportową smykałkę i być może za kilka lub kilkanaście lat będą godnie reprezentować Bełchatów, a być może także Polskę, na większych sportowych arenach. Chcę także podkreślić, że zwycięzcami są wszystkie dzieci, które tutaj dziś wystąpiły – dodaje kurator Trzaskacz.


Podobnego zdania o roli, jaką a rozwoju sportowych talentów odgrywają igrzyska przedszkolaków, jest Filip Chrosta - zawodnik Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego i sportowy stypendysta miasta, wielokrotny medalista mistrzostw Polski. – Dziś pokazało się tu kilka perełek. Ja też kiedyś brałem udział właśnie w tym wydarzeniu i myślę, że już w wieku przedszkolnym widać, czy ktoś się nadaje do uprawiania sportu. Poziom, jaki dziś obserwowaliśmy, był bardzo wysoki. Mam niemal pewność, że kilku z nich ma szansę na zostanie jeśli nie zawodowcem, to przynajmniej bardzo dobrym amatorem – podsumowuje Filip Chrosta.

 

>>> Zobacz fotorelację: XXVIII Wiosenne Igrzyska Przedszkolaków


Wszystkim uzdolnionym sportowo przedszkolakom gratulujemy wspaniałego występu na tegorocznych Wiosennych Igrzyskach Przedszkolaków.

 

Przedszkolaki rywalizowały w kilku zręcznościowych konkurencjachPrzedszkolaki rywalizowały w kilku zręcznościowych konkurencjach

Na Wiosennych Igrzyskach Przedszkolaków wygrywa każdy z młodych zawodnikówNa Wiosennych Igrzyskach Przedszkolaków wygrywa każdy z młodych zawodników

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl