Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Podpisana umowa sponsorska gwarantuje fundusze na szkolenie młodych piłkarzyPodpisana umowa sponsorska gwarantuje fundusze na szkolenie młodych piłkarzy

 

1,8 mln zł w ciągu dwóch lat trafi do Akademii GKS Bełchatów. Pieniądze przekaże PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. W czwartek 10 grudnia 2020 r. podpisana została umowa, które reguluje zasady przekazania wsparcia dla klubu.


 

Środki, które trafią do bełchatowskiego klubu przeznaczone są na konkretne zadania, które realizować będzie Akademia GKS Bełchatów. 1,8 mln zł przekazane przez PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. w ciągu dwóch lat ma zostać spożytkowane na promowanie zdrowego, sportowego stylu życia, w tym na szkolenie młodych adeptów piłki nożnej i sekcji zapaśniczej. Stosowna umowa sponsoringowa została podpisana w czwartek 10 grudnia 2020.

 

Fundacja powołana została do życia w 31 lipca br. Jej misją jest przede wszystkim szkolenie młodych zawodników w sekcjach piłkarskiej i zapaśniczej. Akademia zajmie się też szeroko rozumianym rozpowszechnianiem sportu wśród dzieci i młodzieży, będzie też wspierać młodych zawodników w rozwoju ich karier sportowych. Dzięki wsparciu finansowemu zakupiony zostanie sprzęt do szkoleń oraz rozszerzona zostanie karda trenerska młodych sportowców.

 

Przypomnijmy, że młodzi utalentowani sportowcy od lat mogą liczyć na miejskie wsparcie, chociażby w postaci stypendiów sportowych. Miejskie Centrum Sportu w 2017 r. przejęło od klubu 4 boiska treningowe oraz stadion przy Sportowej. Koszt utrzymania obiektów to 1,1 mln zł rocznie. To posunięcie w znacznym stopniu odciążyło finansowo GKS Bełchatów. Klub korzysta z obiektów na preferencyjnych warunkach finansowych.

 

KR

 

Umowę sponsorską podpisano w obecności m.in. wiceprezydenta Bełchatowa Łukasza PolitańskiegoUmowę sponsorską podpisano w obecności m.in. wiceprezydenta Bełchatowa Łukasza Politańskiego

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl