Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 W Bełchatowskiej Piętnastce startuje co roku kilkuset zawodników z całej Polski W Bełchatowskiej Piętnastce startuje co roku kilkuset zawodników z całej Polski

 

Za niecałe dwa tygodnie, 20 listopada, wystartuje największa miejska impreza biegowa. Mowa o Bełchatowskiej Piętnastce. Na biegaczy czeka sporo sportowych emocji, których z pewnością dostarczy nowa, zmieniona trasa. Są jeszcze wolne miejsca na pięciokilometrowy bieg towarzyszący głównemu dystansowi.


Bełchatowska Piętnastka to bez wątpienia największe coroczne wydarzenie biegowe w naszym mieście. Można śmiało powiedzieć, że poprzednie 24 edycje biegu sprawiły, że stał się on biegową wizytówką Bełchatowa, która do naszego miasta co roku przyciąga kilkuset zawodników z całej Polski i Europy. Wiele wskazuje na to, że podobnie będzie także w najbliższej, jubileuszowej odsłonie Piętnastki. – Na ten moment mamy zapisanych już ponad 600 zawodników, a limit mamy ustawiony na 700. Na tydzień przed końcem zapisów brakuje już miejsc na liście startowej biegu głównego. Natomiast na bieg o długości 5 kilometrów, zostało tylko nieco ponad dwadzieścia pakietów. Jeśli ktoś chciałby jeszcze spróbować swoich sił na tym krótszym dystansie, jest taka szansa. Wszystkich niezdecydowanych gorąco zachęcam – tłumaczy Paweł Woźniak, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.


Ostateczny termin zapisów upływa w poniedziałek, 14 listopada. Formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronie Miejskiego Centrum Sportu.


Dla biegaczy, którzy będą walczyć o zwycięstwo w największym bełchatowskim biegu ulicznym, czeka nowa, zmieniona trasa. Zarówno start jak i meta tradycyjnie znajdować się będą w rejonie hali Energia przy ul. Dąbrowskiego. Po rozpoczęciu biegu uczestnicy skierują się w ul. 1 Maja, następnie na rondzie pobiegną w lewo i dalej prosto ul. Staszica. Następnie skręcą w prawo w ul. Olsztyńską, zbiegną w Pomorską, w prawo ulicę Kaliską i później w lewo w ul. Łowicką. Dalej będzie można kibicować im na Chełmińskiej, Sienkiewicza, Kempfinówce, Piłsudskiego, Kwiatowej i Okrzei. Następnie zawodnicy wrócą na ul. Dąbrowskiego, gdzie kończy się pętla. I tak trzy razy na dystansie głównym.


Bełchatowska Piętnastka na ulicach naszego miasta zagości w niedzielę, 20 listopada. Początek rywalizacji o godz. 12:00.

 

AP

 

 Trasa 25. Biegu Ulicznego Bełchatowska PiętnastkaTrasa 25. Biegu Ulicznego Bełchatowska Piętnastka

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl