Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

W tegorocznej edycji Bełchatowskiej Piętnastki bieg ukończyło ponad 800 osób W tegorocznej edycji Bełchatowskiej Piętnastki padło wiele życiówek

 

23. Bełchatowska Piętnastka za nami. Linię mety przekroczyło ponad 800 sportowców z różnych zakątków Polski. Były ogromne emocje, pamiątkowe medale, a dla najlepszych w kilkunastu kategoriach puchary i nagrody finansowe.

 

W niedzielę, 24 listopada, w samo południe wystartowała kolejna, 23 już Bełchatowska Piętnastka. To jedna z najstarszych biegowych imprez w regionie. Po raz trzeci zamyka Bełchatowską Triadę, a także cykl biegów o puchar marszałka województwa łódzkiego. Na chwilę przed głównym startem odbył się również 5-kilometrowy bieg rekreacyjny.  

 

- Cieszę się, że nasze miasto po raz kolejny odwiedzili biegacze nie tylko z całego kraju, ale również z miast partnerskich. To dla nas ważne, że bełchatowski bieg cieszy się tak dobrą renomą. Mam nadzieję, że będziecie państwo do nas wracać w kolejnych latach – powiedział wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz.

 

Biegacze rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych. Uczestnicy biegu głównego do pokonania mieli trzy pętle, po 5 kilometrów każda. Trasa – z atestem PZLA – prowadziła ulicami miasta, m.in. Dąbrowskiego, Czyżewskiego, Sienkiewicza czy Okrzei. Dystans 15 kilometrów wymagał od biegaczy nie tylko dobrego przygotowania, ale również samozaparcia i gotowości do pokonywania własnych słabości. Wielu z nich osiągnęło swoje życiówki. W sumie bieg ukończyło 824 sportowców.

 

Zwycięzcą biegu głównego został Paweł Ochal, który metę przekroczył po 48 minutach i 36 sekundach biegu. Miejsca drugie i trzecie w ogólnej klasyfikacji mężczyzn zajęli kolejno Mateusz Pawełczak i Tomasz Owczarek. Wśród pań najszybciej, bo z czasem 52 minut i 48 sekund, na metę dotarła Aleksandra Lisowska. Zaraz po niej były Olga Ochal i Monika Kaczmarek. Z kolei w biegu na 5 km kategorii OPEN (mężczyzn i kobiet) wygrali Marcin Kęsy i Arleta Matysiak. W kategorii najlepszy bełchatowianin na podium stanęli: Tomasz Owczarek, dla którego to już dziewiąte z rzędu zwycięstwo, a także Michał Drążek i Krzysztof Nowak. Wśród bełchatowianek najszybsze okazały się natomiast: Sylwia Hałaczkiewicz, Magdalena Wujek oraz Monika Drążek.

 

Na szyjach tych, którzy ukończyli bieg, zawisły pamiątkowe medale, a dla najlepszych były puchary i nagrody pieniężne. W tym roku ich pula wyniosła dokładnie 9,2 tys. złotych. Po wszystkim sportowcy w specjalnej strefie mogli odpocząć i zjeść ciepły posiłek.

 

Przypomnijmy, że Piętnastka jest ostatnim z biegów w Bełchatowskiej Triadzie Biegowej. Już wiadomo, że jej trzecią edycję zaliczyło 78 osób. W klasyfikacji końcowej najlepiej wypadli: Sylwia Hałaczkiewicz, Paulina Kołatek, Monika Drążek oraz Piotr Kułak, Mateusz Krajda i Michał Drążek. Więcej szczegółów na ten temat znajduje się na www.timerecords.pl.

 

KZB

Fot. MCS

 

Fotoleracja z 23. Bełchatowskiej Piętnastki

 

Każdy, kto ukończył bieg, odznaczony został pamiątkowym medalemKażdy, kto ukończył bieg, odznaczony został pamiątkowym medalem

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl