Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Bieg Tropem Wilczym wystartuje w Bełchatowie juz po raz czwarty Bieg Tropem Wilczym wystartuje w Bełchatowie juz po raz czwarty

 

28 lipca, czyli już w najbliższą środę startują zapisy do bełchatowskiej odsłony „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Do rozdania jest 190 pakietów. Rejestracja ruszy punktualnie o godz. 12:00 na stronie dostartu.pl.

 

Bieg Tropem Wilczym zaplanowany jest na 15 sierpnia w Święto Wojska Polskiego. Biegacze do pokonania będą mieć symboliczny dystans 1963 metrów. Długość ta nie jest przypadkowa, symbolizuje datę śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych – Józefa Franczaka ps. „Lalek” zastrzelonego przez żołnierzy ZOMO.

 

W tym roku Miejskie Centrum Sportu przygotowało dla startujących nową trasę. Będzie ona prowadzić alejkami parku Samujjły na os. Binków. Przebiec trzeba będzie 2,5 pętle. Jedna z nich liczyć będzie blisko 800 metrów. Tym razem nie będzie prowadzony pomiar czasu. Co jednak ważne, na pokonanie trasy organizatorzy dają maksymalnie 30 minut.

 

Aby wystartować w Biegu Tropem Wilczym trzeba się wcześniej zarejestrować. Zapisy ruszą o godz. 12:00 w środę, 28 lipca na stronie dostartu.pl. Wystartować może każdy, kto czuje się na siłach i w dniu biegu będzie mieć ukończone co najmniej 16 lat. Z tym, że osoby niepełnoletnie muszą mieć pisemną zgodę rodzica lub prawnego opiekuna. Na amatorów biegania czeka dokładnie 190 darmowych pakietów startowych, a w nich koszulka, medal, zeszyty komiksowe „Wilcze tropy” przygotowane przez warszawski oddział IPN-u. Dodatkowo organizatorzy zadbają o to, aby każdy zapisany zawodnik był wyposażony w maseczkę.

 

 „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” to wydarzenie ogólnopolskie, które co roku odbywa się w ponad 400 polskich miastach. To jego dziewiąta edycja, a czwarta w Bełchatowie. Zawody mają w symboliczny sposób upamiętnić żołnierzy polskiego podziemia, którzy w latach 1944-1963 walczyli przeciw ZSRR. Do tej pory bieg odbywał się w okolicach 1 marca, czyli Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym roku wyjątkowo, przez wzgląd na epidemię koronawirusa i obowiązujące obostrzenia, przekładany był dwukrotnie. Ostatecznie zaplanowano go na 15 sierpnia w Święto Wojska Polskiego.

 

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl