Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Bieg Tropem Wilczym wystartuje w Bełchatowie po raz trzeci Bieg Tropem Wilczym wystartuje w Bełchatowie po raz trzeci

 

Ruszyły zapisy do bełchatowskiej odsłony „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na amatorów biegania czeka 180 pakietów startowych. Miejsca rozchodzą się w zawrotnym tempie, nie ma więc co zwlekać z zapisami.

 

 

1 marca w blisko 400 polskich miastach, a także poza granicami kraju odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym. To już ósma edycja tego wydarzenia, a trzecia w Bełchatowie. Tradycyjnie jego organizacją zajmuje się Miejskie Centrum Sportu. Formuła biegu będzie jednak nico inna niż w latach poprzednich.

 

Do tej pory zawodnicy mieli do wyboru dwa dystanse – 1963 m lub 5 km. Tym razem bełchatowski bieg będzie miał charakter symboliczny. Nie będzie prowadzony pomiar czasu, a uczestnicy będą mieli do pokonania tylko krótką trasę 1963 m. Nie będzie on także wliczany do cyklu Triada Bełchatowska – mówi Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie. Pobiec może każdy, kto chce upamiętnić historię Niezłomnych. Długość trasy nie jest przypadkowa, symbolizuje datę śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych – Józefa Franczaka ps. „Lale”, który został zastrzelony przez żołnierzy ZOMO.

 

Organizatorzy przygotowali także nową trasę. Start i meta zlokalizowane będą na terenie Jednostki Strzeleckiej 1001 im. gen. dyw. Janusza Głuchowskiego przy ul. Rodziewicza 10. Trasa prowadzić zaś będzie lasem położonym bezpośrednio przy Strzelców – w okolicy tzw. „Ługów”. Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem udział w biegu jest bezpłatny. Na amatorów biegania czeka 180 pakietów startować. Aby wystartować Tropem Wilczym trzeba się zapisać – rejestrować można się TUTAJ. Regulamin dostępny jest zaś TUTAJ. Na mecie biegu będzie można uzupełnić siły dzięki ciepłemu posiłkowi i herbacie.

 

Bełchatowską Triadę Biegową rozpocznie w tym roku nowy, pięciokilometrowy bieg. Miejskie Centrum Sportu planuje go na 29 marca lub 5 kwietnia. – Dystans pozostaje niezmienny – 5 km, biegać będziemy jednak trasą przełajową – po terenach leśnych w okolicy bełchatowskich „Ługów” – tłumaczy dyrektor MCS-u. Pozostałe biegi w tegorocznym cyklu, to tradycyjnie Bieg Nocny, który 25 kwietnia wystartuje już po raz czwarty oraz XXIV Bełchatowska Piętnastka zaplanowana na 22 listopada.

 

ADA

Bieg Tropem Wilczym wystartuje w Bełchatowie 1 marca Bieg Tropem Wilczym wystartuje w Bełchatowie 1 marca

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl