Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Konradowi Piechockiemu podziękowała prezydent Mariola Czechowska wraz z wiceprezydentem Dariuszem MatyśkiewiczemKonradowi Piechockiemu podziękowała prezydent Mariola Czechowska wraz z wiceprezydentem Dariuszem Matyśkiewiczem

Po ponad dwudziestu latach Prezes PGE Skry Bełchatów Konrad Piechocki rozstaje się z Klubem. 16 marca przestaje on pełnić rolę prezesa tego jednego z najbardziej utytułowanych polskich klubów siatkarskich. Za lata pracy na rzecz bełchatowskiej siatkówki prezesowi Konradowi Piechockiemu władze miasta składają serdeczne podziękowania.

 

Z bełchatowskim klubem Konrad Piechocki był związany od 1999 roku, wtedy rozpoczął pracę w Skrze jako manager. W 2004 roku objął stanowisko wiceprezesa klubu, a trzy lata później - prezesa. Funkcję tę pełnił nieprzerwanie przez blisko 16 lat.


W tym czasie PGE Skra Bełchatów przeżywała swoją złotą erę a klub świętował największe sukcesy. Dziewięć mistrzostw Polski, dwa srebrne i trzy brązowe medale MP, siedem Pucharów Polski i cztery Superpuchary kraju. Do tego doszły wspaniałe wyniki na europejskich i światowych arenach. W Lidze Mistrzów Skra wywalczyła jeden srebrny i trzy brązowe medale, ponadto dwukrotnie była klubowym wicemistrzem świata, a raz w tych rozgrywkach wywalczyła brązowy krążek. Takimi wynikami nie może pochwalić się żadna siatkarska drużyna w naszym kraju.


Przez lata Konrad Piechocki łączył pracę w bełchatowskim klubie z dodatkowymi zajęciami, m.in. w Wydziale Rozgrywek Polskiego Związku Piłki Siatkowej czy Komisji Rewizyjnej ŁZPS. Od września 2020 roku jest prezesem Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej. W 2009 roku Konrad Piechocki otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Bełchatowa, za szczególny wkład w promocję miasta na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl