Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

Remont w hali energia ma się zakończyć w połowie lipcaRemont w hali energia ma się zakończyć w połowie lipca

 

Nową nawierzchnię będzie mieć boisko w hali Energia. Sporo remontów szykuje się także na miejskim stadionie. Wszystko po to, aby PGE Skra Bełchatów i GKS Bełchatów grali w jak najlepszych warunkach.

 

Wkrótce blisko trzynastoletnią nawierzchnię boiska w hali Energia zastąpi nowa, spełniająca wszystkie wymogi Plus Ligi i PZPSu. Remont właśnie się rozpoczął i potrwa do połowy lipca tak, by zdążyć przed rozpoczęciem sezonu. – Przez cały ten czas płyta boiska była mocno eksploatowana. Jest stara i brakuje jej już elastyczności, remont jest więc konieczny – mówi Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu, które administruje obiektem. - Mamy drużynę wielokrotnych mistrzów, to i hala musi być mistrzowska – dodaje Szymczyk.

 

Zakres prac jest spory – konieczne jest całkowite usunięcie starej nawierzchni, trzeba wykonać nowe podejścia, przesunąć puszki podłogowe, zamontować nowe wodoodporne płyty wiórowe. Dopiero na tak przygotowaną nawierzchnię warstwowo będzie układana wykładzina sportowa. Na koniec będą na niej malowane i naklejane linie boiskowe. Wszystko będzie kosztować blisko 380 tys. zł.

 

Warto przypomnieć, że kilka miesięcy temu miasto zakupiło na halę dwa nowoczesne telebimy dostosowane są do wyświetlania siatkarskiego systemu video challenge. Wymienione zostało także osiem par drzwi przeciwpożarowych, wyremontowane zostało pokrycie dachu hali oraz na magazynie sportowym.

 

Sporo robót MCS przewidział także na miejskim stadionie. GKS Bełchatów wywalczył awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W nowym sezonie będzie grać w Fortunie 1 Ligi, co za tym idzie stadion trzeba dostosować do standardów obowiązujących na tym szczeblu rozgrywek. – Konieczny jest m.in. remont oświetlenia, aby możliwe było prowadzenie telewizyjnych transmisji. Potrzebna jest modernizacja systemu podgrzewania murawy, która będzie też poddawana zabiegom pielęgnacyjnym na polach bramkowych, a na boisku głównym i treningowych wykonane będzie piaskowanie i dosiew trawy – tłumaczy Szymczyk. Przegląd systemu kontroli wejść na stadion, wymiana komputerów służących do obsługi monitoringu, prace budowalne na trybunie południowej – to kolejne roboty, jakie są w planie. Wszystkie prace mają się zakończyć do połowy lipca.- Wszystko, co robimy, robimy z myślą o naszych piłkarzach. Chcemy im zapewnić jak najlepsze warunki do gry – podsumowuje Szymczyk.

AD-A

fot./MCS

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl