Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

RKS Raków Częstochowa zagra na miejskim stadionie RKS Raków Częstochowa zagra na miejskim stadionie

 

Miejski stadion po raz kolejny okazał się bezkonkurencyjny. RKS Raków Częstochowa wybrał bełchatowski obiekt na miejsce swoich ekstraklasowych rozgrywek. Umowa na wynajem boiska jest już podpisana, a pierwszy mecz zaplanowany jest na 20 lipca.

 

 

Piłkarska jesień w Bełchatowie zapowiada się niezwykle ciekawie. Na miejskim stadionie będzie można śledzić rozgrywki PGE GKS Bełchatów, który awansował do Fortuna 1 Ligi. Na obiekt przy Sportowej wracają także mecze Lotto Ekstraklasy, będzie bowiem na nim grać RKS Raków Częstochowa. Stadion, na którym dotychczas grał częstochowski klub, jest właśnie modernizowany.   

 

– Sukcesem zakończyły się nasze rozmowy dotyczące wynajmu stadionu przez RKS Raków Częstochowa – mówi Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie, które administruje obiektem przy Sportowej. – Miejski stadion okazał się bezkonkurencyjny. Bardzo dobry stan murawy, zadaszone trybuny odpowiadające wymogom pod względem ilości miejsc dla kibiców, zaplecze techniczne dla mediów, pomieszczenia vipowskie – to plusy, które przemawiały za naszym obiektem i przekonały władze Rakowa, że będzie on dla nich najlepszy – tłumaczy Szymczyk.

 

Umowa na wynajem stadionu jest już podpisana, rozmowy zostały sfinalizowane 14 czerwca. Raków zagra w Bełchatowie 10 spotkań, pierwsze planowane jest na 20 lipca. Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu jednocześnie podkreśla, że mecze Rakowa nie będą kolidować z meczami PGE GKS Bełchatów: – informowaliśmy Klub na bieżąco o ustaleniach z RKS Raków Częstochowa. Nie ukrywamy, że organizacja rozgrywek ekstraklasy w Bełchatowie bez GKSu nie byłaby możliwa. Wszystkie szczegóły dopracowaliśmy wspólnie. Dziękujemy władzom klubu i kibicom, że przychylili się do naszych planów – mówi Szymczyk.

 

Dzięki wynajmowi stadionu do miejskiego portfela trafią dodatkowe pieniądze. Będzie je można wykorzystać m.in. na szereg remontów i inwestycji, które jeszcze podniosą standardy techniczne miejskiego stadionu. 

 

MCS Bełchatów

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl