Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Zawody rozgrywane będą w trzech kategoriach: open, juniorzy do lat 9 i juniorzy do lat 13Zawody rozgrywane będą w trzech kategoriach: open, juniorzy do lat 9 i juniorzy do lat 13

 

Mamy dobrą wiadomość dla amatorów szachów szybkich. Można się już zapisywać na drugi ogólnopolski turniej „Gambit Bełchatowski”. W tym roku na startujących czeka kilka nowości, wśród nich m.in. nagrody finansowe i zwiększony limit miejsc.  

 

 

Zawody zaplanowane są na 3 września. Tak, jak poprzednio, i tym razem szachiści spotkają się w hali Energia. Turniej rozgrywany będzie systemem szwajcarskim, tempo gry wynosić będzie 10 minut + 5 sekund na ruch. Co ważne zmagania zgłoszone zostały do oceny rankingowej FIDE.

 

- W  tym roku postawiliśmy na zmianę kategorii, zwiększenie limitu osób startujących do 150 oraz wprowadzenie nagród finansowych, których wcześniej nie było - mówi Paweł Woźniak, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie, które wspólnie z miastem oraz Uczniowskim Klubem Sportowym „Jedynka” i Chess Warriors organizują drugi „Gambit Bełchatowski”.

 

Rywalizacja będzie prowadzona w kategoriach: open oraz juniorzy do lat 9 i juniorzy do lat 13, gdzie dodatkowo będzie obowiązywał podział na chłopców i dziewczęta. W tym roku, w klasyfikacji open, oprócz pucharów do zdobycia będą także nagrody pieniężne. A jest o co walczyć, bo łączna ich pula to dokładnie 3900 zł. Najlepsi zawodnicy z juniorów otrzymają zaś puchary i nagrody rzeczowe. Warto dodać, że sędzią głównym będzie Rafał Kowalczyk, sędzią rundowym Emil Osiński, natomiast dyrektorem turnieju Alicja Skrzypiec.

 

Jak się zgłosić do „II Gambitu Bełchatowskiego”?

 

Zgłosić może się każdy, kto czuje się na siłach. Zapisy potrwają do czwartku, 1 września (do godz. 23:59). Nie ma jednak co zwlekać, bo obowiązuje limit startujących. Tym razem został on zwiększony do 150 osób. Zgłaszać można się TUTAJ  – za pośrednictwem strony internetowej www.chessarbiter.com/turnieje/ lub wysyłając wiadomość na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Pamiętajmy, by zgłoszenie zawierało: imię i nazwisko, kategorię, w której dany uczestnik chce startować, ranking, pełną datę urodzenia, klub i miejscowość zamieszkania.

 

By wystartować w turnieju trzeba też uiścić opłatę startową. Dla juniorów do 13. roku życia wpisowe wynosi 20 złotych, a dla osób powyżej 13 lat opłata startowa to 30 złotych. O udziale w zawodach decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Więcej szczegółów można znaleźć w regulaminie turnieju, który dostępny jest TUTAJ - na stronie Miejskiego Centrum Sportu: www.mcs.belchatow.pl

 

ADA

 

II Gambit Bełchatowski plakat 1

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl