Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportSukces Wirtualnej Sztafety Miast Partnerskich

Sukces Wirtualnej Sztafety Miast Partnerskich

Każdy bełchatowianin, który wziął udział w sztafecie, otrzyma pamiątkowy medalKażdy bełchatowianin, który wziął udział w sztafecie, otrzyma pamiątkowy medal

Znamy wyniki Wirtualnej Sztafety Miast Partnerskich Bełchatów – Csongrád. W tegorocznej, trzeciej już, odsłonie tego sportowego wyzwania, udział wzięło 115 zawodników, w tym 34 z Bełchatowa. Łącznie pokonali oni ponad 12 tys. kilometrów.

Uczestnicy Wirtualnej Sztafety Miast Partnerskich Bełchatów – Csongrád po raz kolejny udowodnili, że łączy ich prawdziwa „Przyjaźń bez granic”. Biegnąc, maszerując z kijkami i jadąc na rowerze łącznie „wykręcili” ponad 12 tys. kilometrów (bieg – 3071,69 km; nordic walking: 2791,66 km; rower – 6261,11 km). Tym samym dzielący oba miasta dystans 750 kilometrów symbolicznie pokonali aż 16-krotnie. Do rywalizacji w trzeciej odsłonie tego sportowego wyzwania stanęło 115 mieszkańców zaprzyjaźnionych miast – 34 bełchatowian i 81 zawodników z Csongrádu.

Wśród biegaczy rekordzistą okazał się bełchatowianin – Kamil Nadrowski, który przebiegł aż 586 km. Warto przypomnieć, że pan Kamil wygrał również w roku poprzednim, wówczas przebiegł dystans 687 km. Na kolejnych miejscach uplasowali się Jarosław Staniec (223 km) i Katarzyna Sidorczuk (108 km).

W przypadku nordic walking najwięcej kilometrów (251) przeszedł Krzysztof Marczak z Bełchatowa. Drugie miejsce przypadło Renacie Kunysz, która z kijkami przemaszerowała 202 km, trzecia zaś była Elżbieta Murlikiewicz z wynikiem 177 km.

Spośród rowerzystów natomiast bezkonkurencyjny okazał się bełchatowianin Arkadiusz Szafrański, który na dwóch kółkach przejechał łącznie 1222 km. Tuż za nim znaleźli się Damian Kacperski (1134 km) oraz Irena Fraj (242 km).

Wszyscy bełchatowianie, którzy wystartowali w tegorocznej Wirtualnej Sztafecie Miast Partnerskich otrzymają pamiątkowe medale. Z kolei na osoby, które zajęły trzy pierwsze miejsca w każdej z kategorii, czekają upominki rzeczowe. O miejscu i terminie odbioru nagród uczestnicy zostaną poinformowani mailowo.

AP

Zawodnicy aż 16-krotnie pokonali dystans między Bełchatowem a CsongrádemZawodnicy aż 16-krotnie pokonali dystans między Bełchatowem a Csongrádem