Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportTenisiści zakończyli sezon 2022

Tenisiści zakończyli sezon 2022

Najlepsi tenisiści zakończonego właśnie sezonu odebrali nagrody i puchary; fot. MCSNajlepsi tenisiści zakończonego właśnie sezonu odebrali nagrody i puchary; fot. MCS

Znamy wyniki tegorocznych miejskich rozgrywek tenisowych. Miejskie Centrum Sportu podsumowało rywalizację, jaka w sezonie sezon 2022 toczyła się w Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym oraz w Bełchatowskiej Lidze Tenisowej.

O zwycięstwo w tegorocznej odsłonie Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym zawodnicy walczyli przez kilka miesięcy. Przypomnijmy, że rozgrywki te były prowadzone w weekendy od maja do września. Łącznie w ciągu ponad czterech miesięcy udział w poszczególnych edycjach cyklu wzięło udział 37zawodników, z czego 6 to kobiety, a 31 to mężczyźni.

Ostatni turniej – Masters – rozegrany został na miejskich kortach 24 i 25 września. Do walki stanęli tenisiści w dwóch kategoriach: OPEN Mężczyzn oraz „+50 mężczyzn”. W pierwszej z nich zwyciężył Tymoteusz Piwowarski, w drugiej natomiast Zbigniew Maruszak.

Kto zwyciężył w tegorocznym cyklu? W kategorii Open Mężczyzn najlepszy okazał się Mariusz Strojkowski (360 pkt), w kategorii Open Kobiet pierwsze miejsce zajęła Izabela Stępień (450 pkt), z kolei wśród zawodników „+50” Mężczyzn na pierwszym miejscu uplasował się Edwin Misztal (405 pkt), a w grze podwójnej Kamil Rybak (300 pkt). Pełną klasyfikację poszczególnych kategorii w ramach całego cyklu Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym 2022 znaleźć można na stronie Miejskiego Centrum Sportu.

Jeśli chodzi o Bełchatowską Ligę Tenisową, o laur zwycięstwa walczyło 37 tenisistów: 10 kobiet i 27 mężczyzn. W kategorii OPEN najlepiej spisał się Marcin Sztajerowski, który 16 rozegranych meczach zdobył 59 punktów, zaś w kategorii „+45” zwyciężył Krzysztof Krasowski (10 meczów – 40 punktów). Wśród pań natomiast laur zwycięstwa przypadł Edycie Elertowicz, która rozegrała 10 spotkań i uzbierała 38 punktów.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i już dziś zapraszamy na miejskie korty przy ul. Edwardów w sezonie 2023.