Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Najlepsi tenisiści zakończonego właśnie sezonu odebrali nagrody i puchary; fot. MCSNajlepsi tenisiści zakończonego właśnie sezonu odebrali nagrody i puchary; fot. MCS

 

Znamy wyniki tegorocznych miejskich rozgrywek tenisowych. Miejskie Centrum Sportu podsumowało rywalizację, jaka w sezonie sezon 2022 toczyła się w Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym oraz w Bełchatowskiej Lidze Tenisowej.


O zwycięstwo w tegorocznej odsłonie Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym zawodnicy walczyli przez kilka miesięcy. Przypomnijmy, że rozgrywki te były prowadzone w weekendy od maja do września. Łącznie w ciągu ponad czterech miesięcy udział w poszczególnych edycjach cyklu wzięło udział 37zawodników, z czego 6 to kobiety, a 31 to mężczyźni.


Ostatni turniej – Masters - rozegrany został na miejskich kortach 24 i 25 września. Do walki stanęli tenisiści w dwóch kategoriach: OPEN Mężczyzn oraz „+50 mężczyzn”. W pierwszej z nich zwyciężył Tymoteusz Piwowarski, w drugiej natomiast Zbigniew Maruszak.


Kto zwyciężył w tegorocznym cyklu? W kategorii Open Mężczyzn najlepszy okazał się Mariusz Strojkowski (360 pkt), w kategorii Open Kobiet pierwsze miejsce zajęła Izabela Stępień (450 pkt), z kolei wśród zawodników „+50” Mężczyzn na pierwszym miejscu uplasował się Edwin Misztal (405 pkt), a w grze podwójnej Kamil Rybak (300 pkt). Pełną klasyfikację poszczególnych kategorii w ramach całego cyklu Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym 2022 znaleźć można na stronie Miejskiego Centrum Sportu.


Jeśli chodzi o Bełchatowską Ligę Tenisową, o laur zwycięstwa walczyło 37 tenisistów: 10 kobiet i 27 mężczyzn. W kategorii OPEN najlepiej spisał się Marcin Sztajerowski, który 16 rozegranych meczach zdobył 59 punktów, zaś w kategorii „+45” zwyciężył Krzysztof Krasowski (10 meczów – 40 punktów). Wśród pań natomiast laur zwycięstwa przypadł Edycie Elertowicz, która rozegrała 10 spotkań i uzbierała 38 punktów.

 

>>> Zobacz fotogalerię: Podsumowanie sezonu tenisowego 2022


Wszystkim zawodnikom gratulujemy i już dziś zapraszamy na miejskie korty przy ul. Edwardów w sezonie 2023.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl