Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Bełchatów jest jednym z przystanków Triathlon Energy Bełchatów jest jednym z przystanków Triathlon Energy

 

Już 18 lipca Bełchatów będzie gościć sportowców z różnych stron Polski. Wszystko za sprawą Triathlon Energy, w którym wystartują również bełchatowianie. Zawodnicy zmierzą się z trzema dyscyplinami: pływaniem, jazdą na rowerze i biegiem. Trasy prowadzą m.in. ulicami miasta – będą więc czasowe utrudnienia w ruchu.

 

Lotto Triathlon Energy odbędzie się w naszym mieście już po raz szósty. W jego organizację tradycyjnie włączają się Miasto Bełchatów oraz Miejskie Centrum Sportu. Na zawodników czekają trzy dyscypliny. Najpierw pływanie w zbiorniku Słok. Później trasa kolarska, której start przewidziany jest w okolicy Elektrowni. Na koniec zaś bieg ulicami miasta. Jego finisz i zarazem koniec całego triathlonu tradycyjnie przewidziany jest w centrum – na Placu Narutowicza. Przewidziane są trzy różne dystanse do wyboru. Sportowcy, którzy wybiorą najdłuższy - 1/2 IronMan - będą mieć do pokonania 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze oraz 21,1 km biegania.

 

- Triathlon to impreza pełna wyjątkowych, sportowych emocji zarówno dla zawodników, jak i kibiców. Ukończenie tego typu rywalizacji to ogromna satysfakcja i mobilizacja do prze­łamywania kolejnych sportowych barier. Wszystkim sportowcom życzę udanego startu, kolejnych życiówek i jak najlepszych wspomnień z Bełchatowa - mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 

Organizacja tak dużego sportowego wydarzenia, jakim jest Bełchatów Triathlon Energy, wiąże się z utrudnieniami w ruchu drogowym. W niedzielę, 18 lipca można się ich spodziewać w Bełchatowie, a także w Porębach, Grocholicach i w okolicach Słoku:

 

- w godz. 8:00 - 13:00 całkowicie wyłączona z ruchu zostanie droga powiatowa od skrzyżowania drogi wojewódzkiej DW484 poprzez Rząsawę, Słok - Młyn,

- w godz. 9:00 - 13:30 całkowicie wyłączony z ruchu zostanie pas drogi wojewódzkiej DW484 na odcinku do ulicy Armii Krajowej w Bełchatowie oraz ulice: Armii Krajowej do Goetla, Staszica od Goetla do Okrzei, Okrzei do 1 Maja oraz ulica Witosa,

- w godz. 9:30 – 16:30 całkowicie wyłączone z ruchu zostaną ulice w centrum miasta: Lecha i Marii Kaczyńskich oraz Czyżewskiego od ronda Józefa Wybickiego w kierunku miejscowości Dobiecin na odcinku 2,6 km – do ulicy Wspólnej.

 

W tym dniu inaczej będą kursować także niektóre emzetki – czasowe zmiany w rozkładzie MZK wkrótce będą podane na stronie www.mzk.belchatow.pl.

  

Bełchatów to jeden z pięciu przystanków tegorocznego cyklu LOTTO Triathlon Energy 2021. Zawody odbyły się już Gniewinie i Starogardzie Gdańskim. 18 lipca sportowcy spotkają się w Bełchatowie, 15 sierpnia w Chełmży, zaś 29 sierpnia w Mrągowie, gdzie zaplanowany jest także finał.

 

 Zawodnicy, którzy chcieliby wystartować w Bełchatowie, wciąż mają taką szansę. Zapisy wciąż trwają na stronie www.timerecords.pl. Więcej informacji o całym cyklu można zaś znaleźć na stronie www.triathlonenergy.pl.

 

ADA

 

 

 Utrudnienia w ruchu w związku z Lotto Triathlon Energy Bełchatów 2021Utrudnienia w ruchu w związku z Lotto Triathlon Energy Bełchatów 2021

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl