Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Bełchatowska Piętnastka to znany bieg w regionie i nie tylko Bełchatowska Piętnastka to znany bieg w regionie i nie tylko

 

20 listopada wystartuje jubileuszowa – 25. Bełchatowska Piętnastka. Zapisy trwają, na liście jest już ponad 300 osób. Na biegaczy czeka nowa trasa, nagrody pieniężne i jak zawsze sporo sportowych emocji.

 

 

Bełchatowska Piętnastka, to sztandarowy uliczny bieg, który zwieńcza biegowy sezon w regionie. Od lat udział w nim biorą nie tylko bełchatowianie, ale też zawodnicy z różnych stron Polski i zagranicy. Prezydent Mariola Czechowska, Miejskie Centrum Sportu i Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny do udziału w nim zapraszają wszystkich, którzy czują się na siłach.

 

– Miejska Piętnastka to jedna z największych imprez biegowych w naszym regionie. To sprawdzona marka, biegacze wiedzą czego mogą się spodziewać. W tym roku szykujemy dla zawodników niespodziankę – będzie nowa trasa. Szczegółów jeszcze nie podajemy, zapewniam jednak, że będzie sprzyjać osiąganiu życiówek – powiedział Paweł Woźniak, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

 

Jak mówi sama nazwa sportowcy będą mieć do pokonania 15 km. Dla tych, którzy nie czują się na sile przebiec tak długiego dystansu, mamy trasę rekreacyjną na 5 km. Zapisy na obydwa biegi już trwają. Aby się zgłosić trzeba wejść na stronę datasport.plTUTAJ. Nie ma jednak co z tym zwlekać, bo obowiązują limity. W Piętnastce może pobiec 500 osób, zaś w biegu rekreacyjnym 200 osób. Na ten moment na liście startowej jest już ponad 300 osób.

 

Zapisy online prowadzone są do 14 listopada 2022 roku do godz. 23:59. W biegu głównym opłata startowa wynosi 60 złotych, a w rywalizacji na 5 km 45 złotych. Jeżeli zostaną wolne miejsca, to każdy, kto nie zapisze się do udziału w wybranym biegu, w obowiązującym terminie będzie mógł to zrobić jeszcze w dniu biegu, tj. 20 listopada w godzinach funkcjonowania biura zawodów. W takim przypadku proporcjonalnie opłata wyniesie 120 złotych dla dystansu 15 km i 90 złotych dla dystansu 5 km, a płatność będzie możliwa tylko gotówką. Z opłat zwolnieni są uczestnicy kategorii K-60, M-60 i powyżej. Więcej szczegółów można znaleźć w regulaminie, który dostępny jest na stronie Miejskiego Centrum Sportu – mcs.belchatow.pl. Informacje uzyskać można także telefonicznie: 44 737 81 25, 44 737 81 26 lub 501 060 216, a także mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

 

Zdobądź voucher na Piątkę przy Bełchatowskiej Piętnastce


Bełchatowska Piętnastka to tylko jeden z miejskich biegów. 23 października sportowcy mają szansę pobiec w „Piątce szytej na miarę”. Zapisy wciąż trwają. Zgłoszenia prowadzone są na stronie: https://www.e-gepard.eu/show-contest/1216, a więcej szczegółów można znaleźć w naszym artykule: Pobiegnij w "Piątce szytej na miarę".

 

Ci, którzy wystartują w biegu głównym, mają szansę zdobyć vouchery zwalniające z opłaty startowej na dystansie 5 km podczas 25. Biegu Ulicznego „Bełchatowska Piętnastka”. Trafią one do osób, które w „Piątce szytej na miarę” zajmą miejsca 5, 19 i 83. Więcej na stronie Miejskiego Centrum Sportu - mcs.belchatow.pl.

 

ADA

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl