Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Podczas wcześniejszych edycji na linii startu stawało nawet kilkuset zawodników; fot./archiwumPodczas wcześniejszych edycji na linii startu stawało nawet kilkuset zawodników; fot./archiwum

 

Po dwuletniej przerwie na błoniach przy Muzeum Regionalnym ponownie zostanie zorganizowany Bieg Niepodległości. Jeśli więc chcesz na sportowo uczcić 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – to propozycja właśnie dla Ciebie. Zapisy już trwają. Sam bieg odbędzie się w najbliższy wtorek, 9 listopada.


Wystartować w 18. Bełchatowskim Biegu Niepodległości może w nim każdy. Biegacze będą mieć bowiem do pokonania trzy symboliczne dystanse. Ich długość dostosowana jest do kategorii wiekowej. I tak najmłodsi będą mieć do pokonania 600 metrów, zaś najstarsi mężczyźni – 2 km. Szczegóły znaleźć można w regulaminie biegi, który załączony jest poniżej artykułu. Trasa, jak w latach poprzednich, będzie przebiegać parkiem Olszewskich – wokół Muzeum Regionalnego.

 

Wszyscy, którzy chcą na sportowo uczcić odzyskanie przez Polskę niepodległości, mogą się zapisywać. Zgłoszenia będą przyjmowane zgodnie ze wzorem formularza znajdującego się na stronie Miejskiego Centrum Sportu (http://mcs.belchatow.pl/bieg-niepodleglosci-wraca-do-belchatowa-tegoroczna-edycja-odbedzie-sie-9-listopada/). Wypełniony druk należy przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Termin zgłoszeń upływa w niedzielę, 7 listopada.

 

Sam bieg natomiast wystartuje we wtorek, 9 listopada w Parku Olszewskich. Oficjalne otwarcie zaplanowane jest na godz. 9:30. Podczas biegu szkoły będą także rywalizować o przechodni Krzyż Niepodległości. Otrzyma go placówka, która najlepiej w klasyfikacji końcowej zajmie pierwsze miejsce.Organizatorzy zapewniają ciepłą herbatę dla każdego uczestnika. Na wszystkich startujących czekają również pamiątkowe dyplomy, zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają zaś medale i nagrody rzeczowe.

 

Organizatorami 18. edycji Bełchatowskiego Biegu Niepodległości są: prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska, Starosta Powiatu Bełchatowskiego, Muzeum Regionalne w Bełchatowie, Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny oraz Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie.

 

AP

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl