Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu
wyscig MCS kolarze 1450Mieszkańcy Bełchatowa będą mieli okazję do sprawdzenia swoich kolarskich umiejętności w wyścigu


W sobotę, 11 maja, odbędzie się Kryterium Kolarskie, które po ponad 20 latach powróciło do kalendarza miejskich imprez sportowych. Będzie się to wiązało z czasowymi utrudnieniami w ruchu drogowym na terenie Bełchatowa, także dla mieszkańców korzystających z emzetek.

Bełchatów jest pierwszym kolarskim przystankiem w cyklu Klasyki Ziemi Łódzkiej. Do naszego miasta przyjadą cykliści z różnych stron Polski, nie zabraknie też bełchatowian. Kryterium Kolarskie to nowość w tegorocznym kalendarzu Miejskiego Centrum Sportu, choć sama impreza nie jest obca, bo takie wydarzenia gościły już w naszym mieście.

Zawodnicy będą się ścigać na pętli wynoszącej około 2,5 km i prowadzącej ulicami miasta. Start i meta zlokalizowane będą przy hali Energia, gdzie będzie się mieściło także biuro zawodów. Także w dniu wyścigu będzie możliwość rejestrowania się na zawody, a opłata będzie wynosić 90 złotych. Do godziny 9:30 można się rejestrować i zapisać w kategorii M70, M80+ i amator, do 10:35 w kategorii M60, K20, K30, K40+, do 11:45 w kategorii M40 i M50, a do 13:05 w kategorii M20 i M30.

Dodatkowo w dniu wyścigu pobrana zostanie opłata za numer startowy w kwocie 20 zł (numer startowy pozostaje ten sam przez cały cykl Klasyków Ziemi Łódzkiej).


Organizacja ruchu drogowego na czas trwania wyścigu:

- Ulica 1 Maja w godzinach 10.00 – 15.00 zostanie całkowicie wyłączona z ruchu samochodowego na odcinku od skrzyżowania z Ulicą Dąbrowskiego do skrzyżowania z ul. Stanisława Staszica.

- Ulica Stanisława Staszica w godzinach 10:00 – 15:00 zostanie całkowicie wyłączona z ruchu samochodowego na odcinku od skrzyżowania z ulicą 1 Maja do skrzyżowania z ulicą Stefana Okrzei.

- Ulica Stefana Okrzei w godzinach 10:00 – 15:00 zostanie całkowicie wyłączona z ruchu samochodowego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Stanisława Staszica do skrzyżowania z ulicą Henryka Dąbrowskiego.

- Ulica Henryka Dąbrowskiego w godzinach 10:00 – 15:00 zostanie całkowicie wyłączona z ruchu samochodowego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Stefana Okrzei do skrzyżowania z ulicą 1 Maja.Nastąpią również utrudnienia na ulicach prostopadłych do wyżej wymienionych ulic a w szczególności ulice Dąbrowskiego, Sportowa, Harcerska, Stanisława Staszica, Św. Faustyny Kowalskiej, Węglowa, Polarna, Osiedle Konopnickiej oraz inne prostopadłe wyjazdy z ulic na całej długości odcinka trasy kolarskiej. Ruchem będą kierować osoby uprawnione.

W związku z czasowym zamknięciem wyżej wymienionych ulic mogą nastąpić opóźnienia w rozkładzie jazdy MZK Bełchatów dla linii nr 2, 3 i 10.

Miejskie Centrum Sportu, czyli organizator imprezy, apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i przekraczanie ulic w miejscach wyznaczonych przy pomocy służb organizatorów i wolontariuszy, jednocześnie przepraszając mieszkańców za powstałe utrudnienia. W przypadku jakichkolwiek pytań, można się z organizatorem skontaktować mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.mapka poziom 1024x790

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl