Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

Po raz trzeci już amatorzy biegania mogą wystartowac w bełchatowskim Biegu Nocnym

 

Przed amatorami biegania kolejna okazja, aby sprawdzić swoją formę. 25 lutego ruszają zapisy na III Bieg Nocny, który wystartuje 27 kwietnia. To drugi z trzech biegów bełchatowskiej triady. Tym razem zawodnicy będą mieli do pokonania 10 km dystans.

 

 

Start planowany jest na godz. 21 w samym centrum Bełchatowa. Trasa z atestem PZLA poprowadzi placem Narutowicza, ul. Lecha i Marii Kaczyńskich oraz Czyżewskiego. Po pięciu kilometrach zawodnicy zawrócą tą samą drogą, by zakończyć bieg na placu Narutowicza. Limit czasu wynosi 1 godzinę 40 minut.

 

– Trasa jest prosta i szybka. Bieg Nocny będzie więc doskonałą okazją dla tych, którzy chcą poprawić swojej życiówki – mówi Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie, które jest pomysłodawca i organizatorem zawodów. – Dwie poprzednie edycje Biegu Nocnego spotkały się z pozytywnym odbiorem. Dlatego w tym roku jeszcze zwiększyliśmy limit startujących do 400 osób – dodaje Szymczyk.

 

Zapisy wystartują 25 lutego na stronie: www.timerecords.pl. Aby się zarejestrować trzeba założyć konto i się zalogować. W systemie wyświetli się informacja o opłacie startowej, która w tym roku wynosi 40 zł. Co ważne, jeśli jesteś już zarejestrowany na platformie użyj tego samego konta podpiętego pod ten sam adres e-mail – tylko wtedy będzie możliwa klasyfikacja w Triadzie Bełchatowskiej.

 

Na najszybszych biegaczy czekają nagrody. Zarówno w kategorii mężczyzn, jak i kobiet za pierwsze miejsce przewidziana jest gratyfikacja w wysokości 500 zł, za drugie 300 zł, a za trzecie 200 zł. Będą też nagrody specjalne – po 300 zł dla najlepszego bełchatowianina i bełchatowianki.

 

Bieg Nocny jest drugim etapem Bełchatowskiej Triady Biegowej. Podobnie, jak rok temu, i tym razem triadę rozpocznie "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych" na 5 kilometrów. Zainteresowanie wydarzeniem było tak duże, że limit startujących wyczerpał się w niespełna cztery godziny. Zawodnicy spotkają się na stracie w niedzielę, 3 marca. Ostatnim z etapów i zarazem najdłuższym, bo na 15 km jest Bełchatowska Piętnastka, która tradycyjnie odbędzie się na zakończenie sezonu - w listopadzie. Więcej informacji o biegach, a także Bełchatowskiej Triadzie Biegowej można znaleźć na stronie: www.mcs.belchatow.pl.

 

Uczestnicy Biegu Nocnego mają do pokonania 10 km dystansUczestnicy Biegu Nocnego mają do pokonania 10 km dystans

 

AD-A

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl