Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Bełchatów jest jednym z przystanków Pucharów Świata Nordic Walking Bełchatów jest jednym z przystanków Pucharów Świata Nordic Walking

 

Trwają zapisy do Pucharu Świata Nordic Walking.  Wystartować w nim może każdy, kto czuje się na siłach. Do wyboru, w zależności od wieku zawodnika, są aż trzy trasy. Te ogólnopolskie zawody, których partnerami są prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska i Miejskie Centrum Sportu, zagoszczą w naszym mieście w dniach 26-27 sierpnia.

 

Bełchatów jest jednym z etapów tegorocznego Pucharu Świata Nordic Walkig organizowanego przez World Original Nordic Walking Federation, Nordic Walking Poland i Klub Sportowy Nordic Walking Bełchatów. Na starcie bełchatowskiej odsłony zawodów może stanąć nawet ponad 900 osób z różnych stron świata. Na ten moment zapisanych jest już blisko 250 sportowców, wśród nich Polacy, Ukraińcy i Niemcy. Do Bełchatowa na pewno przyjadą czołowi zawodnicy w tej dyscyplinie. Wystartować jednak mogą także amatorzy, a także każdy, kto czuje się na siłach. Stąd zachęcamy bełchatowian do zapisów. Do wyboru będą trzy dystanse: na 5, 10 i 21 kilometrów. Na najkrótszym z nich nie obowiązuje limit wiekowy, uczestnicy pokonują je samodzielnie bez pomocy opiekuna. By wystartować na dystansie 10 km zawodnik musi mieć ukończone 16 lat, zaś na 21 km trzeba być już pełnoletnim. Wszystkie trasy prowadzić będą terenami m.in. w okolicy ulicy Czaplinieckiej.

 

Zapisy prowadzone są internetowo. Wystarczy wejść na www.nordicwalkingworldcup.com, zarejestrować i uiścić opłatę startową. Ta – na ten moment – waha się w zależności o kategorii wiekowej od 25 do 125 zł. Nie ma co zwlekać z wysłaniem zgłoszenia, bo będą one zbierane tylko do niedzieli, 21 sierpnia do godz. 22:00. Później, jeśli będą jeszcze dostępne miejsca, będzie się można zapisać wyłącznie w biurze zawodów.

 

Oficjalne otwarcie Pucharu Świata Nordic Walking zaplanowane jest na piątek, 26 sierpnia w hali Energia. Towarzyszyć mu będzie specjalna oprawa, jednym z jej punktów będzie wniesienie flag krajów, których reprezentanci będą brać udział w zmaganiach. Część sportowa zaplanowana jest natomiast na kolejny dzień – sobotę, 27 sierpnia. Sportowcy spotkają się na terenach Powiatowego Centrum Sportu, gdzie będą wyznaczone trasy. Na regulaminowo zapisanych zawodników czekać będzie pakiet startowy, a w nim m.in. pamiątkowa koszulka, numery startowe, bon na posiłek regeneracyjny w dniu zawodów, woda. Dla tych, którzy ukończą dystans także medal finishera.

 

- To sportowe wydarzenie ma promować zdrowy styl życia i aktywne spędzanie wolnego czasu. Ma też popularyzować prorodzinną i międzypokoleniową aktywność, jaką jest nordic walking. Zachęcamy do startu w zawodach wszystkich zainteresowanych, bo to sport dla każdego – mówi Paweł Woźniak, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie, które wraz z miastem jest partnerem PucharuŚwiata Nordic Walking.

 

Bełchatów jest drugim etapem Pucharu, po Choczewie, gdzie zawody odbyły się w połowie czerwca. Później rywalizacja przeniesie się na Słowację do miejscowości Štrbské Pleso, a w połowie października etap Pucharu Świata odbędzie się w marokańskim Marrakeshu. Możliwe jeszcze, że dwie tegoroczne rundy odbędą się na Węgrzech i we Włoszech, ale obecnie w tej sprawie organizatorzy prowadzą jeszcze rozmowy.

 

Szczegóły dotyczące podziału na kategorie, zapisów, harmonogramu godzinowego można znaleźć na stronie www.mcs.belchatow.pl.

 

ADA

 

Plakat promujący wydarzenie - World Cup Nordic Walking Bełchatów 2022

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl