Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

Na sportowców, którzy ukończą triathlon czekają pamiątkowe medale Na sportowców, którzy ukończą triathlon czekają pamiątkowe medale

 

21 lipca Bełchatów, po raz trzeci już, będzie jednym z przystanków Triathlon Energy. To widowiskowe, pełne energii i sportowych emocji zawody, w których wystartować mogą także bełchatowianie. Zapisy wciąż trwają, na liście startowej jest już ponad trzystu zawodników. Podczas zawodów kierowcy mogą się spodziewać utrudnień w ruchu, sprawdźcie szczegóły.

 

Pływanie w zbiorniku Słok, jazda na ro­werze, bieg ulicami miasta – to dyscypliny, w których zmierzą się uczestnicy Bełcha­tów Triathlon Energy. Ile w sumie pokonają kilometrów? Zależy od tego, jaki wybiorą dystans. Pierwszy to ½ IM, czyli 1,9 km pły­wania, 90 km roweru i 21,1 km biegu, drugi to ¼ IM: 0,950 - 45 - 10,55 i ostatni – 1/8 IM: 0,475 – 22,4 – 5,25. Na podium znajdą się zawodnicy, którzy najszybciej poradzą sobie ze wszystkimi trzema dyscyplinami, od startu pływania do mety biegu łącznie z czasem poświęconym na przebranie się. Sportowcy będą rywalizować w jednej z sześciu kategorii wiekowych.

 

Ci, którzy nie czują się na siłach, aby wystartować we wszystkich trzech dyscy­plinach, mogą zebrać drużynę i rywalizo­wać w sztafecie. Potrzebne są trzy osoby, każda sprawdzi się w jednej z konkurencji. Dystanse są takie same jak dla indywidual­nych zawodników.

 

Zapisy wciąż trwają, ale nie ma co zwle­kać. Na listach startowych jest już blisko 200 osób. W dwóch poprzednich edycjach bełchatowskiego Triathlon Energy linię mety przekroczyło każdorazowo ponad 400 zawodników. Miejskie Centrum Spor­tu - współorganizator imprezy - szacuje, że i tym razem będzie podobnie. Każdy, kto chce wystartować w triathlonie, powinien się zarejestrować na stronie: www.timerecords.pl i uiścić opłatę startową, która zależna jest od wybranego dystansu. Szczegółowe informacje dostępne są stronach belcha­tow.pl, a także www.mcs.belchatow.pl.

 

- Triathlon Energy to impreza, która przyciąga do Bełchatowa sportowców z całej Polski. Dużym zainteresowaniem cie­szy się także wśród bełchatowian oraz ich kibiców, którzy mogą wspierać swoich bo­haterów w rodzinnym mieście – mówi Ma­riola Czechowska, prezydent Bełchatowa. – To świetne wydarzenie, pełne sporto­wych emocji i wzruszeń. Jestem przeko­nany, że i tym razem zawodnikom spodo­ba się Bełchatów i widowiskowy finisz w samym sercu miasta – dodaje Marcin Szymczyk, dyrektor MCS i podkreśla, że triathlon to impreza zarówno dla pro­fesjonalistów, jak i amatorów: - Udział w nim może wziąć każdy, kto czuje się na siłach. Ukończenie tego typu rywalizacji to ogromna satysfakcja i mobilizacja do prze­łamywania kolejnych sportowych barier.

 

Utrudnienia w ruchu - szczegóły

 

21 lipca (niedziela) w związku z rozgrywaniem zawodów LOTTO Triathlon Energy Bełchatów wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym w Bełchatowie, a także w Porębach, Grocholicach i na Słoku.

 

- w godz. 8:00 - 13:30 całkowicie wyłączona z ruchu zostanie droga powiatowa od skrzyżowania drogi wojewódzkiej DW484 poprzez Rząsawę, Słok - Młyn aż do skrzyżowania w Dąbrowie.

 

- w godz. 10:30 - 14:00 całkowicie wyłączona z ruchu zostanie pas drogi wojewódzkiej DW484 na odcinku do ulicy Armii Krajowej w Bełchatowie oraz ulice Armii Krajowej do Goethla, Staszica od Goetla do Okrzei, Okrzei, Kwiatowa aż do Placu Narutowicza.

 

- w godz. 11.00 - 16.30 całkowicie wyłączone z ruchu zostaną ulice w centrum miasta ulica Lecha i Marii Kaczyńskiehc oraz ulica Czyżewskiego od ronda Lecha i Marii Kaczyńskich w kierunku, miejscowości Dobiecin na odcinku 2,6 km.

 

Traihloniści bęą pływać, jechać na rowerze i biecTraihloniści bęą pływać, jechać na rowerze i biec

 Na najlepszych sportowców czekają nagrody

AD-A

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl