Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportBełchatowianie mistrzami świata w nordic walking

Bełchatowianie mistrzami świata w nordic walking

Bełchatowianie mogą poszczycić się tytułami Mistrzów Świata w nordic walking/ fot. arch. prywatneBełchatowianie mogą poszczycić się tytułami Mistrzów Świata w nordic walking/ fot. arch. prywatne

Agnieszka Krawętek, Anna Motyl i Krzysztof Marczak z bełchatowskiego Klubu Sportowego Nordic Walking zostali drużynowymi Mistrzami Świata. Jeśli zaś chodzi o starty indywidualne, z zawodów w Kopalinie przywieźli dwa srebrne i jeden brązowy krążek. Gratulujemy fantastycznej formy.

W połowie czerwca gmina Choczewo stała się światową stolicą marszu z kijkami. A to za sprawą odbywających się tam II Mistrzostw Świata w nordic walking. Impreza była niezwykle wyczekiwana przez sportowców, ponieważ pierwotnie miała się odbyć już w 2020 roku, jednak z powodu panującej wówczas pandemii organizacja mistrzostw była niemożliwa. Teraz jednak się udało i do województwa pomorskiego przyjechało ok. 1000 zawodników z 12 krajów i 4 kontynentów, którzy walczyli w różnych kategoriach wiekowych na dystansach 5, 10 i 21 kilometrów. W rywalizacji udział wzięła także 15-osobowa grupa bełchatowian trenujących na co dzień w Klubie Sportowym Nordic Walking Bełchatów.

Troje z nich – Agnieszka Krawętek, Anna Motyl i Krzysztof Marczak, w barwach Luki Team Polska, zdobyło Drużynowe Mistrzostwo Świata. To zresztą nie jedyny sukces bełchatowian. Indywidualnie Anna Motyl zajęła 2. Miejsce na dystansie 5 km w kat. K50, Anna Krawętek w kat. K50 zdobyła srebro na dystansie 10 km, zaś Krzysztof Marczak w swojej kategorii Wiekowej (M60) na dystansie 10 km uplasował się na trzecim stopniu podium.

Wszystkim członkom Klubu Sportowego Nordic Walking Bełchatów gratulujemy sportowych sukcesów i życzymy „połamania kijków” podczas kolejnych startów.

AP

Radość ze zdobycia mistrzowskiego tytułu była ogromna/ fot.; arch. prywatneRadość ze zdobycia mistrzowskiego tytułu była ogromna/ fot.; arch. prywatne