Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Na zdjęciu moment startu 4. Bełchatowskiego Biegu NocnegoBełchatowski Bieg Nocny to jedna z większych imprez w kalendarzu miejskich wydarzeń sportowych

 

Ponad 260 zawodników wzięło udział w czwartej odsłonie Bełchatowskiego Biegu Nocnego. W sobotę, 30 kwietnia, na linii startu stanęli pasjonaci biegania nie tylko z Bełchatowa, ale także różnych zakątków Polski. Wszyscy, którzy ukończyli 10-kilometrową trasę otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy poszczególnych kategorii – nagrody.


Bełchatowski Bieg Nocny po raz pierwszy zorganizowany został w 2017 roku i od samego początku cieszy się dużą popularnością wśród miłośników tej formy aktywności. W tegorocznej – 4. edycji tej autorskiej imprezy Miejskiego Centrum Sportu - wystartowało 265 zawodników. Powodzenia na starcie życzył im wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański.


Podobnie, jak w latach ubiegłych, licząca 10 km trasa wiodła od placu Narutowicza, ulicami Lecha i Marii Kaczyńskich, Czyżewskiego i dalej aż do Dobiecina, gdzie zawrócili do Bełchatowa. Jak podkreślają organizatorzy, długa, 5-kilometrowa prosta i zaledwie jeden nawrót stwarzają idealne warunki do pobicia swoich rekordów życiowych, co z kolei czyni bełchatowski bieg tak popularnym.


Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal, do najlepszych w każdej z czterech kategorii powędrowały natomiast statuetki oraz nagrody finansowe.

 

>>> Zobacz fotorelację z 4. Bełchatowskiego Biegu Nocnego


W kategorii Open Kobiet pierwsza na metę wbiegła Sabina Jarząbek z czasem 34:36. Zacięta rywalizacja o drugie miejsce toczyła się do ostatnich metrów, a o jej wyniku zadecydowało 14 sekund. Ostatecznie drugie miejsce zajęła Julia Szymkowicz (38:14), a trzecia lokata przypadła w udziale Ewie Brych-Pajak (38:28).


Wśród panów najszybszy okazał się Sylwester Lepiarz, który z czasem 30:31 okazał się szybszy o 45 sekund od drugiego na mecie Tomasza Biskupskiego. Po kolejnych 8 sekundach (31:24) linię mety przebiegł Piotr Jaśtal.


W trakcie biegu prowadzona była również klasyfikacja wśród bełchatowianek i bełchatowian. Jeśli chodzi o panie to najszybsza okazała się Sylwia Hałaczkiewicz (40:07), drugie miejsce w tej kategorii przypadło Monice Drążek (40:46), trzecie natomiast zajęła Paulina Stańczyk (45:23). W przypadku panów natomiast pierwszą lokatę zajął Tomasz Owczarek (32:51), na drugiej uplasował się Michał Drążek (32:59), zaś na trzeciej – Krzysztof Nowak (35:17).


Wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom 4. Bełchatowskiego Biegu Nocnego gratulujemy i zapraszamy za rok.

 

AP

 

Wiceprezydent Łukasz Politański życzył zawodnikom m.in. osiągnięcia jak najlepszych czasówWiceprezydent Łukasz Politański życzył zawodnikom m.in. osiągnięcia jak najlepszych czasów

 

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl