Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

Po raz trzeci odbędzie się charytatywny turniej piłki nożnej „Piłkarze dzieciom”. Dochód przekazany będzie na rzecz niepełnosprawnej Ani. A pomóc może każdy – przynosząc plastikowe nakrętki czy biorąc udział w licytacjach. Na aukcji można zdobyć m.in. oryginalną koszulkę Łukasza Piszczka z podpisami zawodników Borussi Dortmund.

 

 

Turniej zaplanowany jest na niedzielę, 27 stycznia. Zawodnicy tradycyjnie spotkają się w hali Energia, początek o godz. 8:30. Zagrać ma dziewięć drużyn, wśród nich przedstawiciele m.in. bełchatowskich zakładów pracy, policji czy miejskich placówek. Akcję, podobnie jak w latach poprzednich, wspiera oraz objęła honorowym patronatem prezydent Bełchatowa.

 

Dochód z wpisowego będzie przekazany na rzecz niepełnosprawnej Ani. 12-letnia bełchatowianka choruje m.in. na wodogłowie, padaczkę, przewlekłe zapalenie nerek. Dziewczynka ma też założoną sondę do żołądka, potrzebuje wsparcia w rozwoju psychoruchowym. W codziennych zmaganiach z chorobą potrzebny jest jej ssak i pulsoksymetr. I to właśnie na zakup tego sprzętu medycznego prowadzona jest zbiórka.

 

Pomóc można na różne sposoby. Podczas meczów "Piłkarze dzieciom" będą prowadzone licytacje. Wygrać będzie można m.in. karnety na mecze PGE GKS Bełchatów, siłownię, zabiegi rehabilitacyjne oraz zabiegi u kometyczki. Sprzedawana będą również domowe ciasta i inne smakołyki. Wkrótce ma być także uruchomiona licytacja na: www.charytatywni.allegro.pl z oryginalną koszulką Łukasza Piszczka z podpisami zawodników Borussi Dortmund.

 

Aby pomóc Ani można tez przynosić plastikowe nakrętki. Będą one zbierane podczas turnieju, a na co dzień w siedzibie Centrum Kształcenia Praktycznego (ul. Czapliniecka 96). W holu szkoły stoi specjalna skrzynka, do której można je wrzucić.

 

Ania jest podopieczną Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. To właśnie wychowankowie SOSW, od kilku już lat, wspierani są akcją „Zakręcona pomoc”. Rok temu pomagano 18-letniej Patrycji, która cierpi  na zanik mię­śni, czyli uszkodzenie linii ośrodkowej mózgu, w wyniku czego doszło do niedo­władu lewostronnego. Na jej rzecz zebrano blisko 5 tys. zł.  

 

Turniej zaplanowany jest na 27 stycznia w hali Energia

W ubiegłym roku turniej organizoawny był z myslą o Patrycji

 

AD-A

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl