Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Każda odsłona Bełchatowskiego Biegu Nocnego przyciąga kilkuset amatorów biegania; fot. archiwumKażda odsłona Bełchatowskiego Biegu Nocnego przyciąga kilkuset amatorów biegania; fot. archiwum

 

Zapisy na 5. Bełchatowski Bieg Nocny właśnie ruszyły. Na chętnych czeka 350 pakietów startowych. Sam bieg, do udziału w którym zaprasza prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska, odbędzie się 6 maja. Jego uczestnicy będą mieć do pokonania dystans 10 km.


Przed nami kolejna, 5. już odsłona, autorskiej imprezy Miejskiego Centrum Sportu. Mowa o Bełchatowskim Biegu Nocnym, który co roku przyciąga kilkuset amatorów biegania. Organizatorzy liczą, że i w tym roku będzie podobnie. W rywalizacji udział może wziąć 350 osób, tyle bowiem przygotowano pakietów startowych. Zawodnicy, którzy chcą podjąć biegowe wyzwanie, mogą się już zapisywać.


W tym celu należy wejść na stronę www.online.datasport.pl, założyć konto i się zalogować. Następny krok to wypełnienie formularza zgłoszeniowego i dokonanie opłaty startowej. Zgłaszać się można do poniedziałku, 1 maja, do godziny 23:59 lub do wyczerpania limitu pakietów startowych. Warto się pospieszyć - ilość miejsc jest ograniczona, a wysokość opłaty uzależniona jest od czasu zapisu i wynosi odpowiednio:

 

  • 50 złotych (w przypadku zgłoszeń do 12 kwietnia),
  • 60 złotych (w przypadku zgłoszeń do 23 kwietnia),
  • 70 złotych (w przypadku zgłoszeń do 1 maja).
  • 120 złotych (w przypadku niewypełnienia limitu zgłoszeń internetowych istnieje możliwość zapisania się w dniu biegu tj. 6 maja w godz. 18:00 – 20:30 w trakcie funkcjonowania biura zawodów, a płatność jest wówczas możliwa tylko gotówką – decyduje kolejność zgłoszeń w biurze).


Ważne! Osoby startujące w kategorii K-60/M-60 i powyżej są zwolnione z ponoszenia opłaty. Udział w zmaganiach mogą wziąć osoby, które w dniu biegu będą miały ukończone 16 lat. Niepełnoletni muszą jednak otrzymać pisemną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.


Sam bieg wystartuje w sobotę, 6 maja, o godz. 21:00. 10-kilometrowa trasa swój początek oraz metę mieć będzie w samym centrum Bełchatowa – na placu Narutowicza. W tym roku zawodnicy pobiegną ulicami: Lecha i Marii Kaczyńskich, Czyżewskiego (aż do zawrotki na wysokości ul. Kasztanowej), św. Brata Alberta Chmielowskiego, Olsztyńską i ponownie Staszica aż do Czyżewskiego. Dalej trasa prowadzić będzie ulicą Kempfinówka, Grota Roweckiego, Bawełnianą, Pabianicką. Pętla zakończy się wbiegnięciem spod Urzędu Miasta Bełchatowa i ulicy Kościuszki na Plac Narutowicza.

 

– Ubolewamy nieco nad tym, że musimy obecnie zrezygnować ze „starej" trasy, ale jest to uwarunkowane ogromną inwestycją drogową, jaką jest budowa wschodniej obwodnicy Miasta Bełchatowa. Robiliśmy wszystko, co w naszej mocy i czekaliśmy tak długo jak tylko było to możliwe, aby pozyskać wszelkie informacje dotyczące terminów i zakresu prac, jakie przewidziano w tym czasie na odcinku drogi prowadzącej do Dobiecina. Dokumentacja potrzebna do organizacji biegu na ulicach miasta musi być gotowa w ciągu najbliższych dni, a więc nie możemy podejmować ryzyka i czekać jeszcze dłużej z decyzją. Uznaliśmy, że zmiana trasy i jak najbardziej możliwe upodobnienie jej do tej poprzedniej oraz uzyskanie atestu PZLA jest jedynym słusznym wyjściem z tej sytuacji zarówno dla nas organizatorów, którzy dbają o Wasze bezpieczeństwo podczas każdej imprezy biegowej, jak i dla Państwa. Wiemy, że poprzednia szybka trasa na dystansie 10 kilometrów przypadła biegaczom do gustu, ale są sytuacje, w których należy znaleźć pewien kompromis. Liczymy, że nasze starania spotkają się z Państwa akceptacją i zrozumieniem – tłumaczy Paweł Woźniak, Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.


Na najszybszych biegaczy, podobnie, jak w latach ubiegłych, czekają nagrody. Zarówno w kategorii mężczyzn, jak i kobiet za pierwsze miejsce przewidziana jest gratyfikacja w wysokości 600 zł, za drugie 400 zł, a za trzecie 200 zł. Będą też nagrody specjalne – po 300, 200 i 100 zł dla trójki najlepszych bełchatowian i bełchatowianek.

 

Więcej informacji na temat 5. Bełchatowskiego Biegu Nocnego, a także jego regulamin, znaleźć można na stronie Miejskiego Centrum Sportu.AP

 

Plakat dot. 5 Bełchatowskiego Biegu NocnegoPlakat dot. 5 Bełchatowskiego Biegu Nocnego

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl