Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportZawodnicy BKL-u Mistrzami Polski

Zawodnicy BKL-u Mistrzami Polski

Pięciu młodych zawodników Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego zostało Mistrzami PolskiPięciu młodych zawodników Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego zostało Mistrzami Polski

Wychowankowie Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego z zakończonych 12 lipca Mistrzostw Polski U18 przywieźli cztery medale – dwa złote i dwa srebrne. Każdy z pięciu startujących w zawodach młodych bełchatowskich sportowców został Mistrzem Polski, sam klub zaś w klasyfikacji medalowej zajął trzecie miejsce.

Mateusz Górny, Oskar Łucki, Adam Patrzyk, Filip Chrosta i Jakub Bracki to nowi Mistrzowie Polski w kategorii U18. Pierwszych czterech wywalczyło złoto w sztafecie 4×100 m uzyskując rewelacyjny czas 42,17 s. – Predyspozycja dnia, mega duża motywacja i super płynne zmiany dały nam ten sukces. Chłopcy mogli już rok temu o to powalczyć ale niestety wtedy kontuzja jednego z nich zabrała nam możliwość walki o medale, dlatego teraz motywacja była podwójna zresztą zbudowaliśmy taki „team spirit” w BKL-u – komentuje trener młodych lekkoatletów Łukasz Mantyk.

Jakub Bracki natomiast zdeklasował swoich konkurentów w trójskoku. Już w pierwszej próbie ustawił cały konkurs, ostatecznie z rekordem życiowym 13,82 m zdobył tytuł Mistrza Polski. – W tym samym konkursie o podium otarł się kolejny bełchatowianin – Adam Patrzyk, który z 13,15 m uplasował się na czwartym miejscu.

Z Mistrzostw Polski U18, które rozgrywane były w Poznaniu, Mateusz Górny przywiózł także srebro z biegu na 100 m. W eliminacjach uzyskał 10,82 s, w finale pobiegł zdecydowanie szybciej i wyrównał swój rekord życiowy 10,68 s. Przegrał jedynie z liderem tabeli, Oliwierem Wdowikiem z Rzeszowa, który pobiegł o 0,09 s szybciej.

Czwarty medal dla BKL-u zdobył Oskar Łucki na swoim koronnym dystansie 110m przez płotki. Zawodnik BKL-u pewnie awansował do finału wygrywając bieg eliminacyjny z najlepszym czasem 14,10 s.

Z młodymi Mistrzami Polski spotkał się wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz, który nie krył dumy z osiągniętych przez lekkoatletów sukcesów. – W imieniu swoim i pani prezydent Marioli Czechowskiej dziękuję Wam, że tak fajnie i tak złoto reprezentujecie nasze miasto. Wiem, że ten sukces kosztował Was wiele godzin intensywnej pracy na treningach. Dziękuję też trenerowi, który na każdym treningu pokazuje Wam, że warto walczyć o swoje marzenia – mówi wiceprezydent Matyśkiewicz.

Już za kilka dni dwóch z naszych złotych lekkoatletów będzie ponownie walczyć o najwyższe medale. Mateusz Górny oraz Oskar Łucki wystartują w Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy. Tegoroczne zmagania młodych sportowców rozegrane będą między 21 a 27 lipca w stolicy Azerbejdżanu, Baku. – Spodziewamy się zaciętej walki. Jest oczywiste, że oba biegi należy pobiec najmocniej w sezonie. Na mistrzostwach Polski żeby dostać się do finału wystarczyło pobiec z piątym w Polsce czas, tam będziemy musieli zrobić „życiówkę” – mówi Oskar Łucki. Jego kolega z drużyny, Mateusz Górny z uśmiechem dodaje: – Taki jest plan, zrealizujemy go bez problemu.

Trzymamy kciuki za naszych młodych mistrzów.