Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Matusz Górny, zawodnik Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznych, jest najszybszym w historii 18-latkiem w biegu na 60 mMatusz Górny, zawodnik Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznych, jest najszybszym w historii 18-latkiem w biegu na 60 m

 

Mateusz Górny, zawodnik Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego jest jednym z najszybszych w Polsce młodych sprinterów. Podczas tegorocznego Orlen Cup w biegu na 60 metrów uzyskał znakomity czas 6,76 s. Przed lekkoatletą jeden z najważniejszych startów w sezonie – Halowe Mistrzostwa Polski w Toruniu.

 

Orlen Cup od lat cieszy się renomą wśród najlepszych na świecie sportowców. W lutym do Łodzi zjechała cała czołówka lekkoatletów, a wśród nich zawodnik Bełchatowskiego Klubu LekkoatletycznegoMateusz Górny. Start był wyjątkowo udany, gdyż niespełna 18-letni biegacz 60 metrów przebiegł w czasie zaledwie 6,76 s. Jak młody sportowiec ze startu na start osiąga coraz lepsze rezultaty i pobija swoje życiowe rekordy? – Robię to szybko. A tak na poważnie, to sekret zna trener. To on decyduje, kiedy mam trenować na maksa, a kiedy powinienem odpocząć. Uważam, że przepisem na sukces jest przede wszystkim zachowanie trzeźwej głowy i utrzymanie nerwów na – tłumaczy z uśmiechem Mateusz Górny.

 

Podczas ostatnich zawodów bełchatowianin miał okazję zmierzyć się z najlepszymi obecnie sprinterami, m.in. Mike’em Rodgersem – mistrzem świata w sztafecie 4x100 m, którego zresztą pokonał w biegu eliminacyjnym. Jak podkreśla trener Mateusza, Łukasz Mantyk, to doświadczenie jest nie do przecenienia i z pewnością zaowocuje w kolejnych startach. A szansa na kolejny sukces Mateusza już niebawem. W piątek, 14 lutego rozpoczynają się bowiem Halowe Mistrzostwa Polski U 18 w Toruniu. – Mateusz nie jest faworytem, w Polsce mamy obecnie najwyższy poziom wśród juniorów na dystansie 60 metrów. Trzeba pamiętać, że ten dystans nie wybacza błędów. Zawsze swoim zawodnikom powtarzam, że eliminacje są ważniejsze od finału, bo to właśnie w eliminacjach odpadają mistrzowie. Jestem przekonany, że Mateusz pobiegnie w finale, tam warunki będą identyczne dla wszystkich zawodników. Jest najszybszym w historii osiemnastolatkiem, a to doskonały prognostyk przed mistrzostwami – mówi Łukasz Mantyk.

 

Z Mateuszem Górnym spotkał się wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański, który nie tylko gratulował doskonałego wyniku, ale także podziękował za wspaniałą promocję Bełchatowa na wielkich sportowych zawodach. – Cieszymy się z wyników i sukcesów bełchatowian. To jest olbrzymia duma i zaszczyt. Wszystkie wyniki niosą promocję i nazwę Bełchatowa poza nasz region, a można nawet rzec, że w Polskę i świat. Dlatego też wspieramy naszych sportowców i kluby, jak chociażby Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny – mówi wiceprezydent Politański, który Mateuszowi Górnemu i trenerowi Mantykowi wręczył listy gratulacyjne od prezydent Bełchatowa Marioli Czechowskiej.

 

„ Lekkoatletyka to wspaniała dyscyplina, która wymaga od zawodników ciężkiej pracy, samodyscypliny i poświęcenia. Połączyć je potrafią tylko prawdziwi mistrzowie. Start w zawodach tak wysokiej rangi, jak Orlen Cup, potwierdza, że już dziś znajdujesz się w czołówce najbardziej uzdolnionych młodych polskich lekkoatletów. Wierzę, że dalej będziesz wykorzystywał swój sportowy potencjał, który jest na wagę złota” – czytamy w liście prezydent Czechowskiej.

 

Przypomnijmy, że w 2019 roku Mateus Górny zdobył tytuł mistrza Polski U 18 w biegu na 60 metrów. Ponadto razem ze swoim klubowym kolegą Oskarem Łuckim zdobyli złoty medal w sztafecie szwedzkiej. Mistrzostwo Europy zawodnicy Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego wywalczyli podczas 15. Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy, który odbywał się w Azerbejdżanie. Od lat BKL jest prawdziwą kuźnią mistrzów lekkoatletycznych. - Miałem przyjemność oglądania Mateusza na żywo w Łodzi. To niesamowita chwila i dumy, kiedy widzę zawodnika naszego klubu walczącego z najlepszymi zawodnikami na świecie. Cieszę się, że osiągane przez naszych zawodników sukcesy przyciągają do lekkiej atletyki nowych adeptów. Zachęcam wszystkich młodych, odważnych i zdeterminowanych ludzi do naszego klubu – mówi prezes Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego Artur Morawiec.

 

AP

 

Wiceprezydent Łukasz Politański pogratulował Mateuszowi Górnemu doskonałego rezultatuWiceprezydent Łukasz Politański pogratulował Mateuszowi Górnemu doskonałego rezultatu

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl