Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Czy w Bełchatowie pobity zostanie rekord świata w układaniu kostki Rubika? Dowiemy się już w najbliższy weekendCzy w Bełchatowie pobity zostanie rekord świata w układaniu kostki Rubika? Dowiemy się już w najbliższy weekend

 

Już w ten weekend Bełchatów będzie rubikowym centrum Polski. Przez dwa dni ponad 70 osób z różnych stron kraju, ale też Czech, Belgii, Izraela będzie się mierzyć w układaniu kostki Rubika. Rywalizacja będzie się toczyć, aż w 9 konkurencjach. Sportowych emocji na pewno będzie sporo.

 

 

Mistrzowski Turniej w Speddcubingu rozegrany zostanie w miejskiej hali Energia. Oficjalne otwarcie zaplanowane jest na godz. 12:30 w sobotę, 20 maja. Chwilę później ruszą pierwsze rozgrywki. Zmagania będzie też można oglądać w niedzielę. Wręczenie nagród przewidziane jest bowiem dopiero około godz. 15:00. Harmonogram rozgrywek dostępny jest na stronie: cube4fun.pl, dokładnie TUTAJ. Bełchatowski turniej „CUBE4FUN IN BEŁCHATÓW 2023” wspólnie organizują: Miasto Bełchatów, Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie, a także cube4fun, Piotr Tokarski i Mateusz Ziemba.

 

Bełchatowianie, którzy chcieliby kibicować zawodnikom, mają taką szansę. Wystarczy przyjść do hali Energia, wstęp jest bezpłatny. A sportowych emocji i ciekawych trików na pewno nie zabraknie. Turniej rozegrany zostanie w 9 konkurencjach. Oprócz klasycznej odmiany pojawią się też różne łamigłówki w stylu piramidy czy dwunastościanu. Na liście startowej jest ponad 70 osób. Wśród nich Polacy z różnych stron kraju, a także przedstawiciele Czech, Belgii czy Izraela. Przy stołach zasiądą też bełchatowianie. I być może któremuś zawodnikowi uda się pobić rekord świata w najszybszym ułożeniu klasycznej kostki Rubika, który wynosi nieco ponad 3 sekundy.

 

ADA

Plakt promujący Mistrzowski Turniej w układaniu na czas kostki Rubika

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl