Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportSportowa rywalizacja Grand Prix na półmetku

Sportowa rywalizacja Grand Prix na półmetku

Przez całe wakacje trwają zawody z cyklu Grand Prix Bełchatowa, fot. MCS

Na półmetku są już rozgrywki w tenisa ziemnego i siatkówkę w Grand Prix Bełchatowa. Z kolei przed szachistami ostatnie już spotkanie z cyklu.

 

 

Na amatorów tenisa ziemnego czekają jeszcze dwa spotkania. Pierwsze z nich zaplanowane jest na weekend 24-25 sierpnia. Będzie to siódma i zarazem ostatnia już okazja, aby powalczyć o jak najlepsze noty oraz zapewnić sobie start w ostatnim turnieju. W Masters Grand Prix, który zamyka cały cykl, zmierzy się bowiem dziesięciu zawodników z największą ilością punktów. Kto jest na prowadzeniu po sześciu turniejach – można sprawdzić na mcs.belchatow.pl i www.tenisbelchatow.pl. Rozgrywki tradycyjnie odbędą się na miejskich kortach tenisowych, początek meczów o godz. 10.

 

Jeszcze trzy meczowe spotkania mają przed sobą siatkarze. Zawody zaplanowane są na soboty: 10 i 24 sierpnia, z kolei 7 września zagrają finał. W siatkarskim Grand Prix o puchar prezydenta Bełchatowa, które wspólnie z miastem organizuje Bełchatowski Szkolny Związek Sportowy, startuje kilkanaście drużyn. Klasyfikowane są one w kategoriach: klasy I-VI, klasy VII-VII szkół podstawowych oraz open. Wszystkie mecze rozgrywane są na boiskach przy SP nr 12 na os. Binków. Start o godz. 10:30.

 

14 września, na finałowych rozgrywkach, spotkają się szachiści. O miano najlepszego bełchatowianie rywalizują w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe oraz open. Wszystkie turnieje rozgrywane są systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, czas gry to 15 minut. Aby kibicować szachistom wystarczy przyjść na plac Narutowicza, zawody rozgrywane są w pobliżu Miejskiego Centrum Kultury. Start o godz. 10. Grand Prix w szachy wspólnie z miastem organizuje Bełchatowski Szkolny Związek Sportowy. Wyniki poszczególnych spotkań można śledzić na bieżąco na ich fanpage na facebook.  

 

Zwycięzców Grand Prix w tenisie ziemnym poznamy 7 września, fot. MCSZwycięzców Grand Prix w tenisie ziemnym poznamy 7 września, fot. MCS