Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportSportowe sukcesy młodych bełchatowian

Sportowe sukcesy młodych bełchatowian

Podopieczni trenera Mantyka zdobyli pierwszy medal Mistrzostw Polski w sztafecie klubowej; fot. BKLPodopieczni trenera Mantyka zdobyli pierwszy medal Mistrzostw Polski w sztafecie klubowej; fot./BKL

 

Złoto i brąz mistrzostw Polski sztafet w kategorii U18, 3 złota i 3 srebra młodzików w mistrzostwach województwa w lekkiej atletyce, srebro na mistrzostwach Polski juniorów młodszych, a do tego wicemistrzostwo Polski juniorów w boksie – to tylko kilka sukcesów, jakimi w ostatnich dniach mogą pochwalić się bełchatowscy sportowcy.

Są młodzi, zdeterminowani i kierunkowani na sukces. Mowa zawodnikach bełchatowskich klubów sportowych, stypendystach miasta bądź laureatach nagrody prezydenta Bełchatowa, którzy w każdym swoim starcie udowadniają niezwykłą wolę walki i profesjonalne podejście do sportu.

Na zakończenie sezonu podczas Mistrzostw Polski w Wielobojach i Sztafetach, które rozgrywane były w Łodzi, rewelacyjnie spisała się sztafeta szwedzka dziewcząt województwa łódzkiego, która w kategorii U18 była bezkonkurencyjna. Na pierwszej zmianie (100 m) pobiegła Maria Kołodziejczyk (UKS Czempion), na drugiej zaś podopieczna Łukasza Mantyka – Natalia Wójcik (Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny). I to właśnie Natalia wyprowadziła naszą sztafetę na pierwszą pozycję. Kolejne zawodniczki, czyli Maja Matyśkiewicz (300 m – UKS Czempion) i Wiktoria Lewandowska (400 m – Sieradz). Fakt, że złoto wywalczyły prawie same bełchatowianki, jest dodatkowym powodem do dumy.

Podczas tych samych zawodów swój pierwszy sukces w kategorii seniorskiej w sztafecie klubowej osiągnęli podopieczni Łukasza Mantyka, trenujący na co dzień w Bełchatowskim Klubie Lekkoatletycznym. Dwóch miejskich stypendystów – Mateusz Górny i Filip Chrosta, wraz ze swoimi klubowymi kolegami – Adamem Patrzykiem i Mateuszem Szańcem wybiegali brązowy medal w sztafecie 4 x 200 m. – Nieważne, jak się sezon zaczyna, tylko jak kończy. A końcówkę nasi zawodnicy mieli fantastyczną. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, nastroje nam dopisuje i, co najważniejsze, mamy ogromną motywację do treningów w sezonie zimowym – komentuje trener Łukasz Mantyk.

Mocnym akcentem zakończyli sezon młodzi Czempioni, którzy z Mistrzostw Makroregionu Młodzików U16 w lekkiej atletyce wrócili z sześcioma krążkami i kilkoma rekordami życiowymi. Podczas zawodów, które odbyły się 12 września na stadionie AZS w Łodzi, Martyna Mielczarek z czasem 12:29 s zwyciężyła w biegu na 80 m przez płotki, osiągając jednocześnie życiówkę. To nie jedyny sukces młodej biegaczki, która na dystansie 200 m przez plotki zdobyła srebro z czasem 31,19 s. W skoku wzwyż z kolei wspaniale spisała się Julia Grochulska, której wynik 164 cm pozwolił wygrać konkurs i ustanowić rekord Bełchatowa w tej dyscyplinie. Na podium mistrzostw stanęli także: Mateusz Markowiak, który zwyciężył na dystansie 2000 m z oficjalnym rekordem 6:06:51 m. Odnotować należy także sukces Julii Jończyk, dla której start w Łodzi był debiutem na tej imprezie tej rangi. I to jakim debiutem – Julia do Bełchatowa wróciła ze srebrem na dystansie 300 m i nowym rekordem – 43,47 s. Z kolei Oliwia Malinowska stanęła na drugim stopniu podium w biegu na 2000 m, osiągając znakomity czas 7:40:09 m. Co prawda bez krążka, ale z nowym rekordem życiowym 12,53 s na dystansie 80 m przez płotki, zakończyła zmagania młoda wieloboistka – Zuzanna Mielczarek.

Wiele sportowych emocji zawodniczki UKS Czempion dostarczyły także na Mistrzostwach Polski juniorów młodszych w Radomiu. Ich dorobek to srebro na 400 m, 10 miejsce w biegu na 100 mppł i nowe rekordy życiowe z pierwszymi klasami sportowymi. Na 400 m rewelacyjnie pobiegła Maja Matyśkiewicz. Czas 56,67 s pozwolił jej nie tylko uzyskać pierwszą klasę sportową, ale także wygrać z o wiele bardziej utytułowanymi zawodniczkami Kadry Narodowej. Natomiast Marysia Kołodziejczuk w biegu na dystansie 100 mppł osiągnęła życiówkę 14,40 s, dzięki czemu uzyskała także pierwszą klasę sportową.

Fakt, że bełchatowski sport jest na bardzo wysokim poziomie, potwierdza także ostatni tytuł ubiegłorocznego stypendysty miasta Bełchatowa oraz ubiegłorocznego laureata Nagrody Prezydenta Miasta BełchatowaJakuba Domurada. Zawodnik sekcji bokserskiej „Garda” Bełchatów zdobył tytuł Wicemistrza Polski juniorów w boksie olimpijskim kategorii super ciężkiej powyżej 91 kg. 18-letni bokser przegrał w finale na punkty z Mateuszem Bielickim z WKB Start Włocławek po kontrowersyjnej i niejednogłośnej decyzji sędziów. – Przed walką omówiliśmy taktykę pojedynku, ze szczególną uwagą na mocne i słabe strony Bielickiego – podkreśla Arkadiusz Żurawski, który na co dzień trenuje Jakuba. – Po raz kolejny odpowiednio dobrana taktyka walki przyniosła widoczne efekty w ringu. Zdaniem wielu osób werdykt jest kontrowersyjny, ale tak czasami w tym sporcie bywa. My na pewno nie czujemy się przegrani w tej walce – dodaje Żurawski. Teraz przed młodym bokserem kolejne wyzwania. 7 października rozpoczyna się bowiem międzynarodowy turniej bokserski we Frankfurcie nad Odrą, na który Jakub jedzie jako członek kadry narodowej.

 

Wszystkim utalentowanym młodym sportowcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

>>>Fotogaleria: Sportowe sukcesy młodych bełchatowian

 

AP

 

Jakub Domurad z Mistrzostw Polski juniorów w boksie olimpijskim przywiózł srebrny medalJakub Domurad z Mistrzostw Polski juniorów w boksie olimpijskim przywiózł srebrny medal; fot./Garda Bełchatów

 

Młode Czempionki potwierdziły, że są w wysokiej sportowej formieMłode Czempionki potwierdziły, że są w wysokiej sportowej formie