Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaSpotkaj się z Ewą Kasprzyk w bibliotece

Spotkaj się z Ewą Kasprzyk w bibliotece

Spotkanie poświęcone będzie biografii popularnej aktorkiSpotkanie poświęcone będzie biografii popularnej aktorki

 

Prezydent Mariola Czechowska zaprasza na spotkanie z Ewą Kasprzyk. Znana aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa gościć będzie w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w piątek, 9 grudnia. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Artystka stworzyła niepowtarzalne kreacje aktorskie m.in. histeryczną żonę Wolańskiego w „Koglu-moglu”, Marię w „Komedii małżeńskiej”, czy Ilonę Clark-Kowalską, pewną siebie, nowoczesną kobietę w serialu „Złotopolscy”. Brała udział w trzeciej edycji programu „Taniec z gwiazdami”.

 

Spotkanie poświęcone będzie pierwszej biografii Ewy Kasprzyk „Mił.ość” autorstwa Macieja Kędziaka. W książce przewija się wiele faktów z jej życia, zarówno rodzinnego jak i zawodowego. To słodko-gorzka i bardzo refleksyjna opowieść o ludziach, świecie i emocjach, które bliskie są niejednej kobiecie, niezależnie od wieku czy wykonywanego zawodu. To autoportret Ewy Kasprzyk, ale również wciągająca i pouczająca historia, która wydarzyła się naprawdę.

 

Dziennikarz Maciej Kędziak przez blisko rok towarzyszył aktorce podczas jej podróży, pracy, a nawet treningów tajskiego boksu czy odpoczynku na plaży. Ze splotu tych różnych zdarzeń i zderzeń codzienności powstał obraz kobiety i jej kochanka, którym jest… Życie. Ono zaś bywa kochankiem bardzo kapryśnym i czasem potrafi stanąć ością w gardle.

 

Spotkanie z Ewą Kasprzyk odbędzie się w piątek, 9 grudnia, w siedzibie głównej biblioteki publicznej przy ul. Kościuszki. Początek o godz. 17:00. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

 

AP

 

Plakat promujący spotkanie z Ewą KasprzykPlakat promujący spotkanie z Ewą Kasprzyk