Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportSpotkaj się ze Sławomirem Szmalem w hali Energia

Spotkaj się ze Sławomirem Szmalem w hali Energia

 Podczas spotkania Sławomir Szmal poprowadzi także trening dla uczniów szkół podstawowych; fot./BDB EventPodczas spotkania Sławomir Szmal poprowadzi także trening dla uczniów szkół podstawowych; fot./BDB Event

 

Już w najbliższą środę fani szczypiorniaka będą mieć okazję spotkania z najlepszym bramkarzem w historii polskiej piłki ręcznej i byłym reprezentantem Polski. Sławomir Szmal, bo o nim mowa, przyjedzie do naszego miasta w ramach ogólnopolskiego projektu „Włącz Aktywność”. Do udziału w spotkaniu w hali Energia zapraszają prezydent Mariola Czechowska oraz Miejskie Centrum Sportu.

„Włącz Aktywność”, to projekt realizowany przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki nieprzerwanie od 2017 roku. W ramach tej inicjatywy mistrzowie popularnych w naszym kraju dyscyplin sportowych zachęcają do aktywnego trybu życia. Projekt zawita także do naszego miasta. Już 30 listopada gościć będziemy Sławomira Szmala, jednego z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych nie tylko w Polsce, ale i na świecie, piłkarzy ręcznych. Szmal przez dwadzieścia (1998 – 2018) lat reprezentował nasz kraj na międzynarodowych arenach, w sumie w seniorskiej kadrze Polski rozegrał 298 spotkań, podczas których strzelił 3 gole. Jest Wicemistrzem Świata z 2007 roku, brązowym medalistą Mistrzostw Świata 2009 i 2015, uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w chińskim Pekinie w 2008 roku oraz w 2016 roku w brazylijskim Rio de Janeiro. Sławomir Szmal to również najlepszy piłkarz ręczny świata roku 2009, a także Laureat 76. Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej na 10 najlepszych sportowców Polski roku 2010, w którym to zajął wysokie 6. miejsce. W swojej karierze klubowej grał w.in. w Wiśle Płock czy Vive Tauron Kielce, a także niemieckich TuS Nettelstedt-Lübbecke i Rhein-Neckar Löwen. 5 razy zdobywał Mistrzostwo Polski, 2 razy Wicemistrzostwo naszego kraju, sięgał także 5 razy po Puchar Polski, dwukrotnie zdobywał Puchar Niemiec, wywalczył brązowy medal Mistrzostw Niemiec, a także doznał smaku zwycięstwa i 2 razy stawał na trzecim stopniu podium rozgrywek Ligi Mistrzów.

Sławomir Szmal to sportowiec, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Widząc byłego już bramkarza reprezentacji Polski w piłce ręcznej, wracają wszystkie wspomnienia związane ze świetnymi występami naszych szczypiornistów przed kilkoma laty. Kiedy udało się nam potwierdzić w stu procentach wizytę popularnego „Kasy” w Bełchatowie ucieszyliśmy się z uwagi na fakt, że będzie to fajne zakończenie roku, w którym organizowaliśmy wiele imprez sportowych w różnych dyscyplinach sportu. Takie eventy jak ten również są potrzebne, aby uświadamiać młodzież, jak ważna jest wiara w siebie i własne możliwości w drodze po marzenia – mówi Paweł Woźniak, Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

Uczestnicy spotkania, na które zapraszam w środę, 30 listopada, będą mogli także skorzystać z porad dietetyka i trenera mentalnego. Będzie można podziwiać koszulki, stroje reprezentacyjne, olimpijskie, a także statuetki i medale, które w swojej bogatej karierze wywalczył polski szczypiornista. Nie zabraknie także możliwości zadawania pytań zaproszonemu gościowi. Ważnym punktem spotkania będzie trening, jaki Sławomir Szmal poprowadzi dla uczniów klas 6-8 szkół podstawowych. Początek spotkania w hali Energia o godz. 10:00.

Organizatorami tego wydarzenia są: Miasto Bełchatów, Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie, BDB Event, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Stowarzyszenie Animacji Kultury i Sportu Anima Pro Activ.

 

AP/MCS

 

 Plakat promujący wizytę Sławomira Szmala w BełchatowiePlakat promujący wizytę Sławomira Szmala w Bełchatowie