Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSpotkajmy się na Miejskiej Wigilii w Oratorium

Spotkajmy się na Miejskiej Wigilii w Oratorium

Po raz dziewiąty w Bełchatowie zorganizowana zostanie Miejska Wigilia.     Będą życzenia, łamanie się opłatkiem, tradycyjne wigilijne potrawy oraz wspólne kolędowanie.
Podczas miejskiej wigilii nie zabraknie tradycyjnych, bożonarodzeniowych smaków
To okazja, by podzielić się opłatkiem, wspólnie kolędować, spróbować świątecznych potraw, porozmawiać, pobyć w serdecznej atmosferze. 22 grudnia, po raz dziewiąty już, odbędzie się Miejska Wigilia. Przyjść może każdy, miejsc z pewnością nie zabraknie.

Spotkajmy się na Miejskiej Wigilii. W naszym mieście, tradycyjnie, tuż przed Bożym Narodzeniem, bełchatowianie będą mieć okazję, aby spotkać się przy wspólnym świątecznym stole. O organizację wydarzenia, jak zawsze zadba prezydent Mariola Czechowska wspólnie z ks. dziekanem Zbigniewem Zgodą oraz druhami Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełchatowie.

– Święta Bożego Narodzenia to czas, który zazwyczaj spędzamy z rodziną i bliskimi. Nie wszyscy mają jednak taką możliwość. Wśród nas są także bełchatowianie w trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Dlatego widzimy potrzebę organizowania wspólnej wigilijnej kolacji. Dzięki temu każdy będzie mógł poczuć świąteczny klimat i to, że nie jest sam. Spotkajmy się więc na Miejskiej Wigilii. Serdecznie wszystkich zapraszamy, także tych, którzy chcą spędzić ten czas z innymi bełchatowianami – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Spotkajmy się na Miejskiej Wigilii

Wigilijna wieczerza odbędzie się w piątek 22 grudnia. Rozpocznie się o godz. 17:00, jak zawsze dzieleniem opłatkiem i życzeniami. Tym razem miejscem spotkania będzie Oratorium im. Jana Pawła II w parafii Narodzenia NMP (ul. Kościuszki 2). A na stołach nie zabraknie tradycyjnych bożonarodzeniowych smaków.

– Bełchatowianie, którzy przyjmą zaproszenie i przyjdą na miejską wigilię, będą mogli skosztować zupy grzybowej, pierogów z kapustą i grzybami, ryb. Będzie też kapusta z grochem i oczywiście kompot z suszu. W świątecznym poczęstunku znajdą się również czerwony barszcz i krokiety. Robimy wszystko, aby była to taka tradycyjny, domowa i świąteczna kolacja. Aby każdy mógł poczuć się jak w domu wśród bliskich  – mówi Krzysztof Franczyk, prezes OSP Bełchatów.

Bożonarodzeniową atmosferę dopełnią kolędy i pastorałki. Będzie ich można nie tylko posłuchać, ale również wspólnie pośpiewać z chórem Promienie Bełchatowa.