Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportUkładasz kostkę Rubika? Wystartuj w turnieju

Układasz kostkę Rubika? Wystartuj w turnieju

kostkę Rubika - na zdjęciu dziecko układające kostkę Rubika
Rekord świata w układaniu klasycznej kostki Rubika to 3 sekundy, może w Bełchatowie uda się pobić ten rekord?
Sprawdź się w układaniu kostki Rubika. W weekend 25-26 maja właśnie w Bełchatowie odbędzie się Mistrzowski Turniej w Speedcubingu. Zapisy trwają, czas na wysłanie zgłoszenia jest do 20 maja.

To będzie kolejna edycja tego sportowego wydarzenia w Bełchatowie. Organizacją imprezy, wspólnie z miastem i Miejskim Centrum Sportu, ponownie zajmuje się Mateusz Ziemba oraz wielokrotny medalista mistrzostw Polski – Piotr Tokarski. Zawodnicy rywalizować będą w miejskiej hali Energia.

Turniej rozegrany zostanie w 11 konkurencjach. Oprócz klasycznej odmiany kostki Rubika pojawią się też różne łamigłówki w stylu piramidy czy dwunastościanu. Na ten moment na liście startowej jest prawie 90 osób. Wśród nich zawodnicy z różnych stron kraju, a także zagranicy. Przy stołach zasiądą też bełchatowianie. Ale wszystko się może jeszcze zmienić, bo zapisy wciąż trwają. Wystartować może każdy, kto czuje się na siłach. W ubiegłym roku wśród zawodników były zarówno dzieci jak i młodzież, jaki dorośli czy seniorzy. Zgłoszenia można przesyłać do 20 maja do godz. 12:00. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.cube4fun.pl. Tam też można znaleźć wiele przydatnych informacji.

Chcesz wiedzieć więcej o wydarzeniach w naszym mieście? Sprawdzaj nasz kalendarz wydarzeń: https://belchatow.pl/my-calendar/