Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportW sobotę będą się ścigać na pumptracku

W sobotę będą się ścigać na pumptracku

Nie Pompujesz - Nie Jedziesz
Będzie sporo sportowych emocji, warto więc przyjść i pokibicować zawodnikom
Bełchatowski pumptrack opanują rowerzyści z różnych stron kraju. W najbliższą sobotę 6 czerwca po raz kolejny już odbędą się na nim ogólnopolskie zawody „Nie Pompujesz – Nie Jedziesz”. Zawodnicy będą walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej w pięciu kategoriach, a także o wyjazd na Mistrzostwa Świata.

Tym razem Miasto Bełchatów jest gospodarzem piątej rundy eliminacyjnej. Na liście startowej jest ponad 80 osób. Wśród nich bełchatowianie, ale też najlepsi zawodnicy z całej Polski! Będzie więc doskonała okazja, aby zobaczyć umiejętności najlepszych. Stanąć z nimi do rywalizacji i porównać swoje zdolności jazdy czy wygrać z medalistami imprez mistrzowskich. Zawodnicy będą walczyć w pięciu kategoriach (kids, junior, amator, kobiety, pro) o punkty do klasyfikacji generalnej. Ci, którzy w ostatecznym rozrachunku – po wszystkich rundach – będą mieć ich najwięcej, zostaną najszybszymi zawodnikami i zawodniczkami w Polsce.

Zainteresowało cię to? Chcesz wystartować? Jest jeszcze szansa. Zgłaszać można się do piątku 5 lipca do godz. 20:00. Rejestracja prowadzona jest online na stronie pompuje.pl, gdzie znajduje się również regulamin zawodów.

– Latem bełchatowianie chętnie odwiedzają miejski pumptrack na os. Binków. To sygnał, że działania, które promują wśród dzieci i młodzieży sport, przynoszą efekty. A bełchatowianie, zamiast wybierać komputer czy inne bierne formy spędzania wolnego czasu sięgają po rowery, hulajnogi i stawiają na aktywny styl życia. Cykl, który od początku wywołuje dużo pozytywnych emocje to nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa i znakomicie spędzony czas  – mówi Paweł Woźniak, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu, które wspólnie z miastem i Strefą Sportu organizują „Nie Pompujesz – Nie Jedziesz” w Bełchatowie.

Start “Nie Pompujesz – Nie Jedziesz” o godz. 16:00

Zawody oficjalnie wystartują o godz. 16:00. Ale tak naprawdę już od godz. 13:00 będzie można oglądać przejazdy, zawodnicy będą się bowiem rozgrzewać i trenować. O godz. 18:35 wystartują play-offy, w których zmierzą się najlepsi startujący ze wszystkich kategorii. Dekoracja zwycięzców zaplanowana jest natomiast na godz. 20:30. Warto dodać, że wszyscy zawodnicy w kategorii kids i junior zostaną zaproszeni na podium. I otrzymają pamiątkowe medale, bez znaczenia na wynik.

Warto przyjść pokibicować.  Na zawodach oprócz popisów zawodników czekać będą liczne atrakcje. Wśród nich strefa chilloutu, food trucki, a także spiker znany z pokazów Sound of Gravity.