Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościABC cukrzycy. Skorzystaj z bezpłatnego spotkania

ABC cukrzycy. Skorzystaj z bezpłatnego spotkania

Cukrzyca - spotkanie profilaktyczne. Ludzie podczas wykładu
Niestety na cukrzycę choruje coraz więcej osób dlatego warto dowiedzieć się co robić, aby jej uniknąć
Dowiedz się jak uniknąć cukrzycy. Prezydent Mariola Czechowska zaprasza na kolejne już spotkanie profilaktyczne, które dotyczyć będzie właśnie wspominanej cukrzycy, jej przyczyn, profilaktyki i leczenia.

Spotkanie profilaktyczne odbędzie się w najbliższą sobotę 18 listopada w Cafe Senior Raj – Punkcie Informacji Prozdrowotnej (ul. Energetyków 6). Początek o godz. 10:00. Jest ono bezpłatne, ale przez wzgląd na ograniczoną liczbę miejsc, trzeba się wcześniej zapisać. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod numerem 501 140 580 (w godz. 16:00 – 19:00).

Z bezpłatnych warsztatów może skorzystać każdy, kto chce poszerzyć świadomość dotyczącą profilaktyki cukrzycy. Będą one bowiem przydatne zarówno dla osób, które chorują na cukrzycę, jak i tych, które chcą zdobyć wiedzę, co można zrobić, aby jej uniknąć. Podczas spotkania poruszone zostaną zagadnienia dotyczące m.in. zdrowego odżywania się, skutecznej kontroli poziomu cukru czy zapobiegania hipoglikemii. A poprowadzi je edukator diabetologii.  

Ministerstwo Zdrowia zaznacza, że cukrzyca to choroba cywilizacyjna. Lekarze diagnozują ją u co 11 dorosłej osoby na świecie. Aż 90 proc. zachorowań dotyczy cukrzycy typu 2. Jej głównymi przyczynami występowania są nadwaga, otyłość, brak właściwej diety czy aktywności fizycznej. Wczesne wykrycie choroby i rozpoczęcie leczenia pozwalają uniknąć wielu groźnych powikłań zdrowotnych. Dlatego też Ministerstwo Zdrowia wspólnie ze Stowarzyszeniem Edukacji Diabetologicznej organizują w całej Polsce cykl bezpłatnych szkoleń na ten temat. Wszystko po to, aby jak najwięcej osób dowiedziało się jakie są objawy cukrzycy. Ale też, co powinno nas zaniepokoić, a także jakie badania należy wykonać.