Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaStrajk zawieszony - do szkół wracają uczniowie

Strajk zawieszony – do szkół wracają uczniowie

 

Na dwa dni przed majówką uczniowie powrócą do swoich obowiązków szkolnychNa dwa dni przed majówką uczniowie powrócą do swoich obowiązków szkolnych

Od poniedziałku, 29 kwietnia, uczniowie wracają do szkół. Po kilkunastu dniach strajku nauczyciele zawiesili akcję protestacyjną. Jednak nie we wszystkich bełchatowskich podstawówkach lekcje się odbędą, ale ma to związek ze zbliżającym się długim weekendem majowym.

 

Uczniowie niemal wszystkich prowadzonych przez miasto szkół podstawowych i III LO im. Adama Mickiewicza jeszcze przed majówką wrócą do szkolnej ławy. Jak zapewniają dyrektorzy miejskich placówek oświatowych, 29 i 30 kwietnia lekcje odbywać się będą normalnie, to jest zgodnie z planem.

 

Wyjątkiem są „piątka” i „ósemka”. W tych podstawówkach dwa ostatnie dni kwietnia będą wolne od zajęć dydaktycznych. Nie ma to jednak nic wspólnego ze strajkiem, bo i te szkoły od niego odstępują, lecz z tzw. dniami dyrektorskimi. Są to dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, ustalane na początku każdego roku szkolnego. W podstawówkach może być ich 8. Zarówno w jednej, jak i drugiej szkole od września wiadomo było, że na przełomie kwietnia i maja uczniowie do szkoły nie pójdą. Na taki wydłużony weekend majowy zgodę musiala wcześniej wyrazić też rada rodziców. Oczywiście, jeśli rodzice nie będą mogli dzieciom zapewnić w tym czasie opieki, mogą przyprowadzić je do świetlicy.

 

Z kolei 2 maja lekcji nie będzie w żadnej z podstawówek. Jednak i w tym przypadku szkoły są gotowe na poprowadzenie zajęć opiekuńczych. W razie potrzeby przyszkolne świetlice będą normalnie pracować. Nie dotyczy to jednak tych szkół, np. SP nr 3, w których 2 maja był lub będzie odrabiany.

 

Jak informowaliśmy wcześniej, stabilna jest również sytuacja w miejskich przedszkolach, tzn. zajęcia będą odbywać się tak jak przewiduje to plan roczny. Zgodnie też z wcześniejszymi zapowiedziami uczniowie ostatnich klas III LO im. A. Mickiewicza odebrali świadectwa ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej.

KZB

Absolwenci Mickiewicza zakończyli rok szkolny 2018/2019Absolwenci Mickiewicza zakończyli rok szkolny 2018/2019 

 

60 licealistów z Mickiewicza odebrało świadectwa ukończenia szkołyUczniowie odebrali nagrody m.in. za sportowe osiągnięcia

 

Świadectwa odebrało 60 uczniów ostatnich klas III LO im. Adama MickiewiczaŚwiadectwa odebrało 60 uczniów ostatnich klas III LO im. Adama Mickiewicza