Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościStrażacy odebrali medale oraz awanse na wyższe stopnie

Strażacy odebrali medale oraz awanse na wyższe stopnie

Strażacy odebrali medale oraz awanse na wyższe stopnie
Medale za Zasługi dla Pożarnictwa odebrały łącznie 34 osoby
Na co dzień służą, ratują i dbają o nasze bezpieczeństwo. W sobotę 11 maja świętowali. Mowa o strażakach, którzy podczas obchodów Powiatowego Dnia strażaka, odebrali zasłużone gratulacje i życzenia, m.in. od prezydenta Bełchatowa Patryka Marjana. Były także medale za zasługi dla pożarnictwa oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

Uroczystość z okazji Powiatowego Dnia Strażaka odbyła się na placu Komendy Powiatowej PSP w Bełchatowie. Udział w niej wzięli zarówno zawodowi strażacy jak i druhowie ochotnicy z terenu powiatu bełchatowskiego. Nie zabrakło także przedstawicieli powiatowego i wojewódzkiego ZOSP RP oraz samorządowców.

Apel był okazją do podziękowania strażakom za ich codzienną służbę, a także gratulacji za odwagę i poświęcenie, jakimi wykazują się każdego dnia. Najlepsze życzenia strażakom złożył również prezydent Bełchatowa Patryk Marjan. Na ręce komendanta przekazał także list gratulacyjny.

„Panie Komendancie, Drodzy Strażacy, o Waszym wyjątkowym zaangażowaniu w niesienie pomocy innym słyszymy każdego dnia. Nie ważne, czy chodzi o pożar, wypadek, epidemię czy inne zagrożenie – na Was zawsze możemy liczyć. Jesteście tam, gdzie dzieje się ludzka krzywda i potrzebna jest natychmiastowa pomoc. Mamy ogromne szczęście, że jesteście obok nas gotowi do działania i pomocy. (…) Proszę przyjąć wyrazy uznania i szacunku, a także najlepsze życzenia z okazji świętowanego właśnie Dnia Strażaka. Aby na co dzień towarzyszyły Państwu dobre zdrowie, pogoda ducha, satysfakcja z tego, co robicie. Bezpiecznych służb, skutecznych interwencji, tylko szczęśliwych powrotów z akcji, a przede wszystkim troskliwej pieczy Waszego patrona – św. Floriana” – czytamy w liście prezydenta Patryka Marjana.

Strażacy odebrali medale oraz awanse na wyższe stopnie służbowe

W trakcie obchodów Powiatowego Dnia Strażaka tradycyjnie wręczono także medale i odznaczenia. Za Zasługi dla Pożarnictwa medale odznaczonych zostało 19 osób. 6 z nich odebrało medale złote, 11 srebrne i 2 brązowe. Natomiast za Zasługi dla Pożarnictwa Powiatu bełchatowskiego wyróżniono 15 osób (2 medale złote, 2 srebrne i 11 brązowych). Ponadto 17 strażaków odebrało awanse na wyższe stopnie służbowe.

>>> Zobacz galerię: Obchody Powiatowego Dnia Strażaka 2024

AP

Prezydent Bełchatowa Patryk Marjan podziękował strażakom za ich codzienną służbę
Prezydent Bełchatowa Patryk Marjan podziękował strażakom za ich codzienną służbę dla mieszkańców miasta i powiatu