Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportSukces bełchatowianina

Sukces bełchatowianina

Marcin Kilańczyk, członek Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego – sekcji jeździeckiej, nagradzany przez prezydenta stypendium, ma na swoim koncie kolejny sukces. Wraz z kolegami z Kadry Narodowej Juniorów młody bełchatowianin wziął udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w powożeniu, które odbyły się w węgierskiej miejscowości Szilvasvarad. Każdy z zawodników brał udział w trzech konkurencjach – ujeżdżaniu, maratonie, sprawdzana była też umiejętność zręcznego powożenia.

 

Z powodu słabej dyspozycji konia, pierwsze zadanie Marcin Kilańczyk zakończył na 13 pozycji. Znacznie lepiej poradził sobie z maratonem – ukończył go na 3 miejscu. W ostatniej konkurencji, podczas której oceniano zręczność powożenia, nasz zawodnik nie miał sobie równych. Bełchatowianin zajął pierwsze miejsce i jako jedyny ze swojej kategorii przejechał tor w czasie i bez punktów karnych. Reprezentant sekcji jeździeckiej BKL-u w ogólnej klasyfikacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Szilvasvarad zajął 6 miejsce – gratulujemy sukcesu.

 

Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny jest konsekwentnie wspierany przez samorząd Miasta Bełchatowa m.in. poprzez dotacje z otwartego konkursu ofert.

 

Autor: AK

Zamieściła: AD-A