Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsŚwiatełko Pokoju od bełchatowskich harcerzy

Światełko Pokoju od bełchatowskich harcerzy

Harcerze z Hufca ZHP Reduta kontynuują tradycję przekazywania Betlejemskiego Światełka Pokoju
Światełko pokoju, to piękna tradycja, podtrzymywana od ponad 30 lat przez harcerzy na terenie Europy. Dzisiaj 15 grudnia, z rąk druhów z Hufca ZHP Reduta odebrała je prezydent Mariola Czechowska.

Podobnie jak Boże Narodzenie, tak i Betlejemskie Światełko Pokoju niesie ze sobą nadzieję, braterstwo i uniwersalne wartości. Od lat, przekazywane jest również w Bełchatowie.

Dzisiaj 15 grudnia, Harcerze z Hufca ZHP Reduta zawitali z nim do Urzędu Miasta. Ofiarowali światełko Prezydentowi Bełchatowa Marioli Czechowskiej, która podziękowała druhom za pielęgnowanie tej pięknej tradycji.

– Bardzo serdecznie Wam dziękujemy, bo razem z tym Światełkiem przynosicie nam Dobrą Nowinę przed świętami Bożego Narodzenia – powiedziała prezydent Czechowska.  

Przekazywanie Światełka Pokoju ma wieloletnią tradycję

Ten wieczny ogień płonie w grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. To właśnie od niego co roku harcerze odpalają jedną niewielką świeczkę, której płomień niosą w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty.

Przypomnijmy, że ogień z Betlejem dociera do Polski za pośrednictwem słowackich skautów. Polscy harcerze odbierają go na Łysej Polanie i rozwożą po całym kraju.

Każdego roku harcerze przekazują go do urzędów, instytucji, szkół i kościołów, by podzielić się nim i przekazać ideę Światełka Pokoju. Jest świadectwem jedności, wzajemnego zrozumienia, szacunku, jest także symbolem pojednania między narodami.