Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaSzkoły i przedszkole z nowymi dyrektorami

Szkoły i przedszkole z nowymi dyrektorami

 

Znamy wyniki konkursu na dyrektorów trzech miejskich placówek oświatowychWiadomo już, kto będzie kierował trzema miejskimi placówkami oświatowymi

Rozstrzygnięto konkursy na dyrektorów trzech miejskich placówek oświatowych. Zmiany na stanowiskach szykują się w przedszkolu integracyjnym na os. Okrzei oraz w SP nr 1. W przypadku III LO zdecydowano, że na stanowisku pozostanie dotychczasowa dyrektor. Kadencja nowo wybranych dyrektorów rozpocznie się 1 września i trwać będzie pięć lat.

 

 

 

Wśród miejskich placówek, w których urzędowanie obecnych dyrektorów dobiega końca, są m.in. Integracyjne Przedszkole Samorządowe nr 3, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Jachowicza z oddziałami integracyjnymi oraz III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza. Zarówno ze szkół, jak i przedszkola wpłynęło po jednej kandydaturze. Po formalnej ocenie ofert kandydaci musieli zaprezentować swoje pomysły na funkcjonowanie i rozwój placówek. Bez przedstawienia autorskiej koncepcji udział w konkursie nie byłby możliwy.

 

Jak informuje Elwira Antońska, dyrektor Wydziału Oświaty bełchatowskiego magistratu, konkurs uznaje się za rozstrzygnięty, jeśli kandydat w tajnym głosowaniu uzyska bezwzględną liczbę głosów. – Oznacza to, że wszystkich głosów „za” musi być więcej niż tych przeciwnych lub wstrzymujących się. W taki właśnie sposób wyłoniono nowych dyrektorów – dodaje dyrektor Antońska.

 

Integracyjnym Przedszkolem Samorządowym nr 3 przez pięć najbliższych lat kierować będzie Aneta Dąbrowska. Zastąpi ona dyrektor Elżbietę Pietrykiewicz. Nowa dyrektor doskonale zna przedszkole, którym będzie od września zarządzać. Jako przedszkolanka i nauczyciel wspomagający pracuje tu od 13 lat. Jest nauczycielem dyplomowanym, magistrem pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Skończyła też oligofrenopedagogikę, logopedię i terapię pedagogiczną. Posiada również licencjat filologii niemieckiej, a także kurs języka angielskiego przygotowujący do nauki tego języka na pierwszym etapie edukacji.

 

Nominację na dyrektora „Jedynki” odbierze też magister Renata Szustakiewicz, która obowiązki dyrektora przejmie od Beaty Piwowarskiej. Renata Szustakiewicz ma za sobą 25 lat pracy pedagogicznej, uczy języka polskiego, a z PG nr 1 związana jest od 1999 roku. Od momentu połączenia gimnazjum i podstawówki sprawuje funkcję wicedyrektora szkoły, dlatego dobrze zna problemy i potrzeby zarówno uczniów, rodziców, jak i nauczycieli.

 

Na stanowisku dyrektora Mickiewicza zmian natomiast nie będzie. Konkurs wygrała dotychczasowa dyrektor Ewa Mękarska. Blisko trzydziestoletni staż pracy pedagogicznej, wykształcenie polonistyczne, kwalifikacje z oligofrenopedagogiki, kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoły najpierw jako wicedyrektor, później dyrektor, przemyślana koncepcja funkcjonowania i rozwoju miejskiego liceum – to niewątpliwie atuty dyrektor Mękarskiej.

 

Zgodnie z ustawą o systemie oświatowym kadencja dyrektorów szkół i przedszkoli trwa pięć lat, zatem panie pozostaną na swoich stanowiskach do 2024 roku. Tak w podstawówce, jak i przedszkolu trwają właśnie prace nad harmonogramem przekazania placówek, ich dokumentacji oraz majątku.

 

KZB