
Ekspozycja PGE Giganty Mocy to bez wątpienia jedna z turystycznych wizytówek Bełchatowa. Wizytówką, w której od samego początku nauka łączy się z zabawą, pokazuje też bogatą historię miasta i regionu będącego energetyczną stolicą Polski.
Przypomnijmy, że muzeum działa od 2014 roku. Teraz przyszła pora, by odświeżyć ekspozycję. Dzięki temu mieszkańcy i turyści będą mogli zobaczyć nowoczesną i ciekawą wystawę o energetyce i transformacji węglowej.
By tak się stało, miasto zaplanowało szereg prac. Projekt obejmuje modernizację samego budynku, ale nie tylko. Do ekspozycji trafi nowe wyposażenie, sprzęt i oprogramowanie, które sprawią, że zwiedzanie będzie atrakcyjniejsze i dostępne dla wszystkich zwiedzających. Także dla osób z niepełnosprawnościami. W ramach inwestycji miasto kupi też nowoczesne technologie i usługi, które ułatwią prowadzenie działalności turystycznej w obiekcie. Wszystko po to, by jeszcze ciekawiej pokazać dziedzictwo kulturowe Bełchatowa od dziesięcioleci związanego z energetyką. Poza tym przyciągnąć turystów oraz stworzyć nowe możliwości dla przedsiębiorców.
Nowa ekspozycja służyć będzie bowiem nie tylko mieszkańcom MOF Radomsko–Piotrków Trybunalski–Bełchatów. Modernizacja PGE Giganty Mocy w MCK sprawi, że obiekt będzie ważnym punktem na szlaku turystycznym „Bełchatów pełen dobrej energii”. Miejscem spotkań, nauki i zabawy.

Na realizację projektu pn.: „Modernizacja budynku MCK PGE Giganty Mocy wraz ze zmianą aranżacji ekspozycji PGE Giganty Mocy” miasto pozyskało dofinansowanie z Funduszy Europejskich.
Program:Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027
Priorytet: Fundusze Europejskie dla rozwoju lokalnego w Łódzkiem
Działanie: Kultura i Turystyka – ZIT Radomsko – Piotrków Trybunalski – Bełchatów
Wartość projektu: 3 366 557,19 zł
Wysokość dofinansowania: 2 861 573,61 zł

