
Bełchatów ponownie wypełni się energią zawodników, którzy wieczorową porą powalczą o nowe rekordy. Do wspólnego udziału w Bełchatowskim Biegu Nocnym zaprasza Prezydent Miasta Bełchatowa Patryk Marjan, Miejskie Centrum Sportu, a także Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny. Impreza ta na stałe wpisała się w kalendarz lokalnych wydarzeń, przyciągając zarówno profesjonalistów, jak i amatorów spragnionych niepowtarzalnego klimatu biegania rozświetlonymi ulicami Bełchatowa. W tym roku odbędzie się już po raz ósmy.
W tym roku MCS wyszło naprzeciw oczekiwaniom uczestników i zorganizowało ankietę, w której można było wybrać trasę. Biegacze zdecydowali, że pobiegną tak, jak kilka lat temu. To znaczy z placu Narutowicza aż do Dobiecina. Tradycyjnie trasa będzie liczyć 10 kilometrów. Co równie ważne posiada ona atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Gwarantuje to najwyższy standard sportowej rywalizacji.
Idealne warunki do bicia rekordów
Długa, niemal pięciokilometrowa prosta w połączeniu z zaledwie jednym nawrotem to prawdziwa gratka dla osób polujących na nowe rekordy życiowe. Brak technicznych zakrętów i zbędnych spowolnień pozwala utrzymać równe, wysokie tempo, dzięki czemu każdy zawodnik może w pełni skupić się na czystym biegu i chłonąć niesamowity klimat nocnego miasta bez rozpraszania się trudnym terenem.
Sam bieg wystartuje 25 kwietnia, ale rejestracja uczestników rusza już w najbliższy czwartek 19 marca o godzinie 12:00. Warto być czujnym, ponieważ pakiety startowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem i zazwyczaj rozchodzą się w mgnieniu oka. Limit miejsc wynosi 350 osób, a przy tak dużej popularności wydarzenia, lista startowa zapełnia się błyskawicznie. Nie zwlekajcie więc z decyzją – szykujcie formę, zapraszajcie znajomych i do zobaczenia na linii startu kolejnej sportowej nocy w Bełchatowie!


